KAPAT
Haberler / GÜNDEM / LGS’ye başvurular yarın başlıyor

LGS’ye başvurular yarın başlıyor

9 Ocak 2005, Pazar

Fen, Anadolu, sosyal bilimler ve sağlık meslek liseleri ile süper liselere öğrenci yerleştirmek amacıyla gerçekleştirilecek Liselere Giriş Sınavı'na (LGS) başvurular, 10 Ocak Pazartesi günü başlıyor.

Resmi ve özel fen liseleri, sosyal bilimler liseleri, Anadolu liseleri, yabancı dil ağırlıklı liseler (süper liseler), Anadolu öğretmen liseleri, Anadolu meslek liseleri, Anadolu teknik liseleri, Anadolu imam-hatip liseleri, sağlık meslek liseleri ve diğer bakanlıklara bağlı meslek liselerinde öğrenim görmek isteyen öğrenciler LGS'ye girecek. Polis Koleji Aday Tespit Sınavı da LGS ile birlikte yapılacağı için LGS'ye, polis kolejlerinde okumak isteyen öğrenciler ile Devlet Parasız Yatılılık ve Bursluluk'tan yararlanacak ilköğretim 8. sınıf öğrencileri de katılacak. Halen ortaöğretim kurumlarının hazırlık sınıflarında okuyan öğrenciler de LGS ile birlikte yapılacak Polis Koleji Aday Tespit Sınavı için başvurabilecekler. Ayrıca, LGS'ye ilköğretim okullarının 8. sınıflarında okuyan öğrenciler girebilecek. Başvuru işlemleri, internet aracılığıyla elektronik ortamda okul müdürlüklerince gerçekleştirilecek. Başvuru işlemleri ile ilgili açıklamalar http://sinavlar.meb.gov.tr adresinde yayımlanacak e-kılavuzda yer alacak.

Ankara, Zaman

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya haberlerin tüm hakları Feza Gazetecilik’e aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazılar sadece Zaman Gazetesi tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.
Bu haberler de ilginizi çekebilir