KAPAT
Haberler / GÜNDEM / MEB'in merkezi ortak sınavı özel okullarda da yapıacak

MEB'in merkezi ortak sınavı özel okullarda da yapıacak

7 Eylül 2013, Cumartesi   00:00

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından düzenlenecek olan merkezi ortak sınavlar özel okullarda da yapılacak. Bu sınavlara özel okullarda okuyan öğrenciler de girecek.

Millî Eğitim Bakanlığı'nın, Millî Eğitim Bakanlığı  Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre yangın, deprem, sel, sağlık sebepleri ve tahliye kararı gibi hâllerden dolayı binayı ani olarak terk etme durumunda kalan kurumlar; sağlam ve dayanıklı olduğuna ilişkin rapor hariç diğer nakil şartları aranmaksızın kurumda uygulanan öğretim programlarına kayıtlı öğrenci veya kursiyer sayısına uygun başka bir binada valiliğin izniyle geçici olarak en çok bir yıl faaliyetine devam edebilecek. Bir yıl sonunda şartları uygun binaya nakli yapılmayan kurumlardan mazeretleri uygun görülenlere Bakanlıkça bir yıl daha geçici izin verilebilecek. Okullara valiliklerce verilen geçici nakil izinleri Bakanlığa bildirilecek. Verilen süre sonunda şartları uygun bina bulunarak nakil izni almayan kurumların kurum açma izni ile iş yeri açma ve çalışma ruhsatı iptal edilecek." 

 

-MERKEZİ ORTAK SINAV 

 

Bakanlık tarafından yapılan merkezi ortak sınavlar özel okullarda da yapılacak. Bu sınavlara özel okullarda okuyan öğrenciler de girecek. (ANKA)

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya haberlerin tüm hakları Feza Gazetecilik’e aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazılar sadece Zaman Gazetesi tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.
Bu haberler de ilginizi çekebilir