KAPAT
Haberler / GÜNDEM / Mehmet Ağar cezaevine konuldu

Mehmet Ağar cezaevine konuldu

Mehmet Ağar cezaevine konuldu
25 Nisan 2012, Çarşamba   15:52

Susurluk davası kapsamında 5 yıl hapis cezası Yargıtay tarafından onanan Mehmet Ağar, Aydın'ın Yenipazar K1 Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'na geldi. Ağar'ın geleceğine dair cezaevi önünde birkaç saat önce hareketlilik başlamıştı. Ağar, "Hiç kimseye kırgınlığım yok," açıklamasında bulundu.

Cezaevine girişinde gazetecilere açıklama yapan Ağar, şöyle konuştu:

''Böyle bir tecelli olduysa önce Allah'tan sonra milletten gelmiş kabul ederiz. Bizim meselemiz Türkiye'nin meselesidir. Türkiye'nin geleceği 75 milyonun kardeşçe birlikte huzur içinde yaşamasıdır. Onun dışında hiçbir gayemiz olmadı. Terörle mücadelede devlete yardımı olacaksa bunu bir görev olarak görüyorum. Allah devlete, millete zeval vermesin. Daha önce de söylediğim gibi milletimi, sevenlerimi üzecek, mahcup edecek bir davranışım olmadı.''

Hemşehrilerinin yakın ilgisiyle huzur içinde olduğunu ifade eden Ağar, bir basın mensubunun ''kırgınlığınız var mı?'' sorusuna, ''Hiç kimseye kırgınlığım, kızgınlığım yok'' yanıtını verdi.

Açıklamanın ardından Ağar, cezaevine girdi.

Saat 12:15 -> Mehmet Ağar'ın kalacağı cezaevi önünde hareketlilik

'Susurluk Davası'' kapsamında 5 yıl hapis cezası Yargıtay tarafından onanan ve Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hakkında ''yakalama emri'' çıkartılan Mehmet Ağar'ın konulacağı Yenipazar K1 Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nda, hareketlilik yaşanıyor.

4 koğuş, 2 disiplin hücresi bulunan ilçe tipi Yenipazar Cezaevi önünde bekleyiş sürüyor. Cezaevine çok sayıda askeri aracın giriş-çıkış yaptığı gözlenirken, jandarma trafik ekiplerinin de önlem aldığı gözlendi. Cezaevinin etrafındaki güvenlik önlemleri arttırıldı.

Öte yandan çok sayıda basın mensubu da cezaevi önünde bekliyor.

Anahtar Kelime: 64
YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya haberlerin tüm hakları Feza Gazetecilik’e aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazılar sadece Zaman Gazetesi tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.
Bu haberler de ilginizi çekebilir