KAPAT
Haberler / GÜNDEM / Millete küfür eden işadamına suç duyurusu

Millete küfür eden işadamına suç duyurusu

- İZMIR
12 Şubat 2014, Çarşamba

İzmir’de yaşayan 84 yaşındaki Mustafa Nevzat Keçecioğlu, Sabah Gazetesi ve atv’nin satışıyla ilgili ortaya çıkan ses kayıtlarında Türk milletine küfür ettiği iddia edilen işadamı Mehmet Cengiz hakkında suç duyurusunda bulundu.

Tarihî Kemeraltı Çarşısı’nda 60 yıl aktarlık yaptıktan sonra 1998’de emekli olan Keçecioğlu, işadamı Cengiz ile C.K. arasında geçen telefon konuşmalarında Türk milletine küfür edilmesine tepki gösterdi. Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan PTT şubesinden İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na bir dilekçe gönderen Keçecioğlu, işadamı Cengiz’den şikâyetçi oldu. Bazı internet sitelerinde yayınlanan telefon görüşmesi kayıtlarında, Sabah ve atv’nin satışı için havuz oluşturdukları ve bu yönde telefon görüşmeleri yaptıkları iddia edilen Cengiz’in, Türk milletine yönelik çok ağır küfür ettiğini öne süren Keçecioğlu, bunun bir Türk vatandaşı olarak kendisini yaraladığını belirtti. Keçecioğlu, “Müteahhit Mehmet Cengiz’in, Türk milletinin namusuna alenen beyanla tecavüz etmesi, beni sade bir Türk vatandaşı olarak yaraladı. Bu yalnızca beni değil, Türk milletini de kapsayan bir ifade. Ben bu kişi hakkında, manevî tazminat hakkım saklı kalmak üzere suç duyurusunda bulundum. Dilekçemi İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na faksladım.” dedi.

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya haberlerin tüm hakları Feza Gazetecilik’e aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazılar sadece Zaman Gazetesi tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.
Bu haberler de ilginizi çekebilir