KAPAT
Haberler / GÜNDEM / Muhsin Yazıcıoğlu'nun helikopteri düştü

Muhsin Yazıcıoğlu'nun helikopteri düştü

Muhsin Yazıcıoğlu'nun helikopteri düştü
25 Mart 2009, Çarşamba   16:32

BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun Kahramanmaraş'tan Yozgat'a götüren helikopter düştü. Kaza ile ilgili olarak farklı açıklamalar yapılıyor. İşte gün içerisinde kaza ile ilgili olarak geçilen haberlerin tümü...DÜN HELİKOPTER DÜŞTÜKTEN SONRAKİ GELİŞMELER

GÖKSUN-KIRCAOVA MEVKİİ'NDEN SİNYAL ALINDI
BBP Genel Sekreteri Yalçın Topçu, son gelen bilgiye göre, düşen helikopterle ilgili, Bandırma Limanı'ndaki Deniz Kuvvetleri Komutanlığına ait görüntüleme ve dinleme tesisinde Göksun-Kırcaova mevkiinden sinyal alındığını bildirdi. Topçu, BBP Genel Merkezi'de yaptığı açıklamada, bölgeye helikopter giremediği için Casa uçaklarının bu yere hareket ettiklerini belirterek, devletin tüm birimlerinin arama konusunda tam bir teyakkuz halinde olduğunu söyledi. Milletin endişe edeceği hiç bir durum olmadığını ifade eden Topçu, bu bilgiler çerçevesinde helikopterde bulunanlara ulaşılmasının beklendiğini kaydetti. Topçu, herkesten helikopterde bulunanlar için dua etmelerini isteyerek, ''Cenabı Hak inşallah onları, kolunun ve kanadının altına alsın'' dedi. Topçu, bir basın mensubunun ''Enkaza ulaşma konusunda size bir süre verildi mi?'' sorusu üzerine, bu konuda kendilerine 20-25 dakikalık süre içerisinde bilgi verilebileceğinin iletildiğini kaydetti.

HAVADAN ARAMA ÇALIŞMALARI DURDURULDU
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun düşen helikopterinin aranması çalışmalarının hava muhalefeti nedeniyle durdurulduğu öğrenildi. İçerisinde 6 kişi bulunan helikopterin bulunması amacıyla başlatılan arama çalışmalarının havadan devam işlemleri, hava muhalefeti nedeniyle durduruldu. Ancak kara ekiplerinin çalışmalarının devam ettiği bildirildi. (CİHAN)

BBP ÖNÜNDE ENDİŞELİ BEKLEYİŞ SÜRÜYOR
Büyük Birlik Partisi (BBP) lideri Muhsin Yazıcıoğlu'nun içinde bulunduğu helikopterin düştüğü yönünde haberlerin yayınlanmasının ardından partililer BBP Genel Merkez Binası'na akın etti. Parti yönetiminden yapılan açıklamaları dikkatle takip eden BBP'liler, helikopter enkazına ulaşılamamış olmasından dolayı endişeleri daha da arttı. Televizyonda yayınlanan haberleri de izleyen partililer, genel merkez önünde Yazıcıoğlu'ndan gelecek olumlu haberi bekliyorlar. (CİHAN)

ARAMALAR KIZILCIK YAYLASI'NDA YOĞUNLAŞTI
BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun da içinde bulunduğu helikopterin enkazını arama çalışmaları, Göksun ilçesinin Kızılcık Yaylası'nda yoğunlaştı. Enkazın Andırın ilçesine bağlı Geben beldesinde olabileceği bilgisiyle bölgeye yöneltilen ekipler burada yapılan aramalardan sonuç alamayınca Çardak bölgesine çekildi. Bu arada, Çardak Kızılcık Yaylası'ndan sinyal alındığı bilgisi üzerine ekiplerin önemli bir bölümü bu yaylaya sevk edildi. Kızılcık Yaylası'ndaki aramalar yoğun kar yağışı altında sürdürülüyor.

BAKAN YILDIRIM: CEP TELEFONLARINDAN SİNYAL ALINIYOR
Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nu taşıyan helikopterin enkazının bulunması için yapılan çalışmaların aralıksız sürdürüldüğünü belirterek, ''Kaptan ve yolcuların cep telefonlarından sinyal alınıyor. Sinyaller en yakın baz istasyonlarına göre GPS'e giriliyor ve koordinat belirleme çalışmaları yapılıyor'' dedi. Seçim çalışmaları kapsamında Erzincan'da bulunan Yıldırım, Yazıcıoğlu'nu taşıyan helikopterin düşmesi ile ilgili olarak evinde gazetecilere yaptığı açıklamada, helikopterin enkazının bulunması için yapılan çalışmaların aralıksız sürdürüldüğünü belirtti. Tipi ve ağır hava koşulları nedeniyle arama kurtarma çalışmaları sırasında zaman zaman sıkıntıların yaşandığını dile getiren Bakan Yıldırım, ''250 asker, civardaki köylüler, havadan helikopterler ve bir uçak, arama kurtarma faaliyetlerine katılıyor. Çalışmalar aralıksız sürdürülüyor. Yapılabilecek ne varsa devletin tüm imkanları kullanılarak yapılıyor'' diye konuştu. Bir gazetecinin helikopterin düştüğü yerin tespit edilmesi için yapılan çalışmaları sorması üzerine Yıldırım, şunları söyledi: ''Aslında helikopterin düştüğünde sinyal veren elt isimli bir cihaz var. Bu helikopterde de bu cihaz var. Bu cihazdan sinyal alınması gerekiyor ama alınamıyor. Ancak sinyal kaptan ve yolcuların cep telefonlarından alınıyor. Sinyaller en yakın baz istasyonlarına göre GPS'e giriliyor ve koordinat belirleme çalışmaları yapılıyor. Aramalar belirlenen noktalarda yoğunlaştırıldı. Ama dediğim gibi tipi olması, ağır hava koşulları olması arama faaliyetlerinde önemli zorlukların yaşanmasına da neden oluyor.'' Kaza hakkında bilgi de veren Bakan Yıldırım, şöyle devam etti: ''BBP Genel Başkanı ve beraberindekileri Kahramanmaraş'tan saat 14.35'te alan Bell tipi helikopter Kayseri'de yakıt ikmali yaptıktan sonra Yozgat Yerköy istikametine uçmak için havalanıyor. Daha sonra 15.55 civarında acil servise düşen bir sinyal ile helikopterin düştüğü bilgisi geldi. Helikopterin düştüğü mevki Kahramanmaraş'ın Göksun ilçesi yakınlarındaki Berit Dağı. Oradaki köylerin yakınında bir yer. Olayın akabinde hemen Kahramanmaraş Valiliği sivil savunma ekipleri, askeri birlikler ve 2 adet gece görüş sistemi olan skorsky helikopteri arama kurtarma faaliyetlerine başladı. Ayrıca bir kaza ambulans uçağı da arama kurtarma faaliyetlerine katılıyor. Şu ana kadar henüz kazazedelerle ilgili bir bilgiye ulaşılamadı. Çalışmalar aralıksız sürdürülüyor. Başta sayın Başbakanımız, Genelkurmay Başkanımız, bakanlığımızın Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü herkes Başbakanlıkta oluşturulan kriz merkezi marifetiyle olayı anı anına takip ediyor. Biz de burada gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Ümit ederim ki kazazedelere kısa zamanda ulaşırız.'' Yıldırım daha sonra BBP Erzincan İl Başkanlığı'na geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

İÇİŞLERİ BAKANI ATALAY BÖLGEYE GİDİYOR
İçişleri Bakanı Beşir Atalay, düşen helikopterle ilgili arama çalışmaları yerinde izlemek üzere bölgeye gidiyor. Alınan bilgiye göre, Atalay, BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun da içinde bulunduğu helikopterin düşmesinin ardından, kazayla ilgili çalışmaları bizzat yerinde izlemek üzere bu gece bölgeye gidecek. Bakan Atalay'ın Ankara'dan uçakla Gaziantep'e gideceği, oradan da Kahramanmaraş'ın Göksun ilçesine geçeceği bildirildi.

İHA MUHABİRİNİN TELEFON GÖRÜŞMESİ
Vali Tanılır, şu anda bölgede yağışın olmadığını ve hava koşullarının normal olduğunu bildirdi. Helikopterin düştüğü sırada hava koşullarının kötü olduğunu tahmin ettiklerini anlatan Vali Tanılır, ''İHA muhabiri İsmail Güneş'in kazanın ardından cep telefonuyla yaptığı görüşme kayıtlarını ben de dinledim. Muhabir, sisten, tipiden bahsediyor. Helikopter düştüğü sırada demek ki hava koşulları kötüymüş'' dedi. Vali Tanılır, İHA muhabiri Güneş'in cep telefonu görüşmesi sayesinde helikopterin düştüğü bölgenin koordinatlarının tespit edildiğini, ancak şu anda helikopterin nereye düştüğü konusunda net bir bilgi olmadığını, bu konuda araştırmalarının devam ettiğini söyledi. Vali Tanılır, şu anda tek ümitlerinin Yazıcıoğlu ve beraberindekilere sağ salim bir şekilde ulaşmak olduğunu vurguladı.

ARAMALAR HAVADAN VE KARADAN YÜRÜTÜLÜYOR
Kahramanmaraş Valisi Mehmet Niyazi Tanılır, BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun da içinde bulunduğu helikoptere ulaşmak için arama çalışmalarına karadan ve havadan yoğun bir şekilde devam edildiğini bildirdi. Vali Tanılır, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kendisinin şu anda Çardak Jandarma Karakol Komutanlığında bulunduğunu, helikopterin Sisne Yaylası civarında olduğu yönünde gelen bilgiler üzerine buraya doğru hareket ettiklerini söyledi. Konuyla ilgili Cumhurbaşkanı Abdullah Gül başta olmak üzere Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 3 kez kendisini arayarak çalışmalar hakkında bilgi aldığını ifade eden Vali Tanılır, ''Devletimiz, tüm yetkilileri, kurum ve kuruluşlarıyla konuyla bütün hassasiyetiyle ilgileniyor. Özellikle İçişleri Bakanlığımızla her dakika irtibat halinde, gelişmeleri paylaşıyoruz'' dedi. Vali Tanılır, karadan yoğun bir şekilde devam eden arama çalışmalarına jandarma, sivil savunma ile araziyi iyi bilen korucuların ve vatandaşların katıldığını belirtti. Havadan arama çalışmalarının ise gece görüşlü helikopterlerle sürdürüldüğünü ifade eden Vali Tanılır, şu bilgileri verdi: ''Bir süre öncesine kadar 2. Ordu Komutanlığına bağlı gece görüşlü bir helikopter arama çalışmalarına katılıyordu. Ancak Sayın Başbakanımızın Genelkurmay Başkanlığı ile yaptığı görüşmenin ardından arama çalışmalarına 2 gece görüşlü helikopter daha katıldı. Böylece şu anda 3 helikopterle havadan arama çalışmaları yapılıyor.''

YAZICIOĞLU'NUN EVİNDE SESSİZLİK HAKİM
Helikopter kazasında yaralandığı bildirilen Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun Ankara Balgat'taki evinde sessizlik hakim. Yazıcıoğlu'nun durumundan endişelenen bazı akrabaları eşi Gülefer Hamımı ziyaret etmek üzere Balgat'taki eve geldi.

BBP'DEN PARTİLİLERE ÇAĞRI
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Sekreteri Yalçın Topçu, BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu'yla ilgili olarak kulaktan dolma bilgilere itibar edilmemesini istedi. Yazıcıoğlu'nun sağ olduğuna yönelik söylentiler üzerine sevinç gösterilerinin yapılmasının ardından BBP Genel Merkezi'nde kameraların karşısına geçen Topçu, "Koordinatları tespit edilen bölgede hava şartlarından dolayı helikopter enkazına ve yaralılara ulaşılamadı." dedi. Asker ve sivillerden oluşan 500'ü aşkın kişinin araziyi sürekli olarak taradığını belirten Yalçın Topçu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da konuyu bizzat takip ettiğini vurguladı. "Elden gelen her şey yapıldı ve yapılmaya devam ediyor" diyen Topçu, partililere itidal çağrısı yaptı. BBP Genel Sekreteri Topçu, "Genel başkanımız 40 senelik millete hizmet hayatında kadere tam teslim olmuş bir şahsiyettir. Onu sevenler de o şekilde hareket edecek." dedi. Teşkilatlardan duyma yöntemlerle basına bilgi verip bilgi kirliliğine sebep olmamalarını rica eden Yalçiın Topçu, "Allah'ın izne ve yardımıyla bu krizi aşacağız. Genel başkanımız ve yanındaki yaralılar sağ salim kurtulacaklar inşallah. Biz de millet olarak dua edeceğiz." dedi. (CİHAN)

 

 

 

 

 

 

 


HAVA KARARDI, ARAMA GÜÇLÜKLE SÜRÜYOR
Göksun Orman İşletme Müdürü Ali Özdemir, BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun da bulunduğu helikopteri arama çalışmalarıyla ilgili olarak ''Bazı kısımları karlı olan bölgede çalışmalarımız havanın kararması nedeniyle güçlükle devam ediyor'' dedi. Ali Özdemir, AA muhabirine yaptığı açıklamada, düşen helikopterin enkazına ulaşılmasına yönelik çalışmaların ilçeye bağlı Hacıömer köyü çevresinde yoğunlaştığını söyledi. Müdürlüklerine ait arazi araçlarıyla bölgede yaklaşık 3 saattir arama yaptıklarını kaydeden Özdemir, şöyle konuştu: ''Orman İşletme olarak 7 ayrı ekiple arama çalışmalarını yürütüyoruz. Benim ekibimde 5 kişi var. Diğer ekiplerle toplam 35 kişiyiz. Bazı kısımları karlı olan bölgede çalışmalarımız havanın kararması nedeniyle güçlükle devam ediyor. Kahramanmaraş Orman İşletme Müdürlüğümüzden de takviye ekipler talep ettik. Takviye ekiplerin yola çıktığını öğrendik.'' Özdemir, bölgeye bir helikopterin geldiğini, helikopterin arama çalışmalarına havadan destek verdiğini kaydetti.

ARAMA ÇALIŞMALARI GEBEN BELDESİNDE SÜRÜYOR
BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun da içinde bulunduğu helikopterin enkazının aranması çalışmaları sürüyor. Enkazın arama çalışmalarına katılan ekipler, Tüllüce mevkisi ile Sinse Köyü arasındaki çalışmalarında helikopterin enkazına şu ana kadar ulaşamadı. Bu arada, helikopterin Kahramanmaraş'ın Andırın ilçesine bağlı Geben beldesi yakınlarına düşmüş olabileceği ihtimali üzerine bu bölgede de arama yapılmasına karar verildi. Bunun üzerine arama çalışmalarına katılan ekiplerin bir bölümü, Geben bölgesine kaydırıldı. Havanın kararması ve yoğun sis nedeniyle arama çalışmaları güçlükle sürdürülüyor. Arama çalışmalarında paletli ambulanslar da kullanılırken, havadan yapılan çalışmalar hava muhalefeti nedeniyle durduruldu. Havanın yağmurlu olması ve soğuğun kendisini hissettirmesi de çalışmaları olumsuz yönde etkiliyor. TBMM Başkanvekili Nevzat Pakdil, BBP'liler Sivil savunma ekipleri, Orman İşletme Müdürlüğüne bağlı ekipler, BOTAŞ'a bağlı ekipler zor şartlara rağmen arama çalışmalarına devam ediyor.

YAZICIOĞLUNUN AİLESİ ÜZÜNTÜ YAŞIYOR
BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nu Kahramanmaraş'tan Yozgat'a götüren helikopterin iniş sırasında düştüğü haberi Sivas'ta yaşayan ailesini üzüntüye boğdu. Oğlu Muhsin Yazıcıoğlu'nun yolculuk yaptığı helikopterin düştüğü haberini kızı Naciye Soysal'ın evinde, televizyondan duyduğu öğrenilen anne Fidan Yazıcıoğlu'nun gözyaşlarına tutamadığı belirtildi. Olayın üzüntüsünü yaşayan anne Yazıcıoğlu'nun, en son dün görüştüğü oğlunun bu olaydan sağ salim kurtulmasını dilediği öğrenildi. Kızı Naciye Soysal ile diğer oğlu Yusuf Yazıcıoğlu'nun evine gittiği belirtilen annenin, olayın üzüntüsünü yaşadığı bildirildi. Yazıcıoğlu'nun memleketi Şarkışla'da yaşayan kız kardeşi Maviş Ocak'ın da olayın ardından Sivas'a geldiği ve şu anda annesi Fidan, kardeşi Naciye Soysal ve diğer akrabaları ile ağabeyi Yusuf Yazıcığlu'nun evinde olduğu kaydedildi. AA muhabirinin telefonda görüştüğü BBP liderinin yeğeni Süleyman Soysal, annesi ve diğer akrabalarının gözyaşları içerisinde televizyonları izlediğini, tüm aile fertlerinin dayısı Muhsin Yazıcıoğlu ve beraberindekilerden ''hayırlı haberler'' beklediğini ifade etti. Süleyman Soysal, dayısı Yusuf Yazıcıoğlu'nun da Kahramanmaraş'a gitmek üzere yola çıktığını sözlerine ekledi.

HELİKOPTERDE BULUNANLARIN İSİMLERİ BELLİ OLDU
BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun düşen helikopterinde bulunanların isimleri belli oldu. Muhsin Yazıcıoğlu ve ismi henüz açıklanmayan pilotla birlikte BBP Sivas İl Başkanı Erhan Üstündağ, Murat Çetindağ ve İHA Sivas muhabiri İsmail Güneş ile ismi alınamayan başka bir kişinin helikopterde olduğu öğrenildi. Yazıcıoğlu ve diğer şahısların sağlık durumuyla ilgili belirsizlik devam ediyor.

ARAMALAR SİSNE KÖYÜ MEVKİİNE YÖNELDİ
BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun da içinde bulunduğu helikopterin enkazını arama çalışmaları sürüyor. Enkazın Tüllüce mevkisinde olabileceği yolundaki istihbarat üzerine burada yoğunlaştırılan aramalarda enkaza rastlanmadı. Bunun üzerine aramaların Sisli Köyü mevkisinde sürdürülmesine karar verildi. Arama çalışmalarına katılan ekiplerin Sisli Köyü mevkisindeki çalışmaları sürüyor.

KAZA BÖLGESİNE DOKTOR GÖNDERİLDİ
BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun da içinde bulunduğu, Kahramanmaraş'ın Göksun ilçesi yakınlarındaki Berit Dağları'na düşen helikopterin enkazını arama çalışmaları sürüyor. Göksun Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Seçkin Akküçük, AA muhabirine yaptığı açıklamada, hastaneye getirilmesi planlanan 6 yaralı için gerekli tüm hazırlıkların yapıldığını, Kahramanmaraş'tan 6 doktorun Göksun Devlet Hastanesine geldiğini söyledi. Dr. Akküçük, olay bölgesine 4 ambulansla birlikte 6 doktorun da gönderildiğini kaydederek, şu bilgileri verdi: ''Olay bölgesine 2'si beyin cerrahı olmak üzere 6 doktor yönlendirdik. Ekiplerin henüz enkaz bölgesine ulaşmadığı bilgisini alıyoruz. Paletli bir ambulans da yola çıktı. Hastanemizdeki 35 sağlık personeliyle alarm halinde, yaralıların gelmesini bekliyoruz. Ameliyathanemiz, genel cerrahi uzmanları, beyin cerrahları ve anestezi uzmanlarımız müdahale için bekliyor. Biz her türlü hazırlığı yaptık. Önemli olan helikoptere ulaşılması.'' Öte yandan, gelişmeleri izlemek isteyen 500 civarında vatandaş, Göksun Devlet Hastanesi önünde toplandı. Hastane önünde demir parmaklıklarla güvenlik önlemi alan polis ekipleri, dışarıdan girişlere izin vermiyor.

HELİKOPTERİN DÜŞTÜĞÜNÜ GÖREN YOK
BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nu taşıyan helikopterin düştüğü bölgedeki Kahramanmaraş'ın Göksun ilçesi Çardak beldesi Belediye Başkanı Hami Özdil, arama çalışmasının sürdüğünü bildirdi. Arama çalışması yapan ekiplerle birlikte, belde sınırlarındaki Sülücetepe mevkisine giden Özdil, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ''Henüz enkaza ulaşılabilmiş değil. Arama çalışması sürüyor. Helikopterin nereye düştüğünü gören de bilen de yok'' diye konuştu. Sülücetepe mevkisinde arama çalışmalarının sürdüğünü belirten Özdil, ''Kahramanmaraş Valisi Mehmet Niyazi Tanılır, Göksun Kaymakamı Cemalettin Demircioğlu, jandarma ve sivil savunma ekipleri bu bölgedeler'' dedi. Özdil, Berit Dağları ve Parpi bölgesindeki Yeşilköy'e ekip sevk edildiğini ifade etti.

250 KİŞİLİK ARAMA EKİBİ ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR
BBP Genel Sekreteri Yalçın Topçu, BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun bulunduğu helikopterin düştüğü bölgede, 2 gece görüş imkanına sahip helikopter, Casa tipi uçak, Emniyet Genel Müdürlüğü ve Genelkurmay Başkanlığına ait birer helikopter ve 250 kişilik bir ekibin arama çalışmalarına katıldığını bildirdi. Topçu, Parti Genel Merkezi'nde düzenlediği basın toplantısında, olaya ilişkin ''bilgi kirliliği'' yaşandığını ifade etti. Yazıcıoğlu'nun bulunduğu helikopterin saat 16.00 sıralarında Kahramanmaraş'ın Beril dağları mevkiine düştüğünü ve cep telefonu sinyalleri ile bölgenin tespit edildiğini belirten Topcu, Başbakanlık'ta oluşturulan kriz merkezinin arama çalışmalarını koordine ettiğini söyledi. Topçu, helikopterin düştüğü yerin tespit edildiğini ancak olumsuz hava şartlarından dolayı helikoptere ulaşılamadığını kaydetti. Başbakanlık Kriz Merkezi'nden aldıkları bilgiye göre, 2 gece görüş imkanına sahip helikopter, Casa tipi uçak, Emniyet Genel Müdürlüğü ve Genelkurmay Başkanlığına ait birer helikopter ve 250 kişilik bir heyetin arama çalışmalarına katıldığını bildirdi. Devlet birimlerinin tüm imkanlarıyla helikoptere ulaşmaya çalıştığını belirten Topçu, Kayseri, Kahramanmaraş ve Göksun'daki devlet hastanelerinin ani bir müdahale için hazır beklediklerini, hava ambulansının bölgede olduğunu, partililerin de arama çalışmalarına katılmak için bölgede bulunduğunu söyledi. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün de yurt dışına çıkmadan BBP Genel Merkezi'ni arayarak, kazaya ilişkin bilgi aldığını ifade eden Topçu, vatandaşlardan Yazıcıoğlu ve helikopterde bulunanlar için dua etmelerini istedi.

BÖLGEDEKİ HAVA DURUMU
Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre kazanın olduğu bölge yağışlı havanın etkisi altında bulunuyor. Yetkililer, bölgedeki hava durumuna ilişkin şu bilgiyi verdiler: ''Yerleşim merkezlerinde yağmur, yüksek dağlık kesimlerde ise karla karışık yağmur ve kar yağışı beklenmektedir. Sıcaklık yerleşim merkezlerinde akşam 9-10 derece, dağlık kesimde 0-1 derece civarında; gece yerleşim merkezlerinde 6-7 derece, dağlık kesimlerde -1,-2 derece civarında tahmin edilmektedir. Rüzgar bölge genelinde güney-güneybatı yönlerden kuvvetli (saatte 40-50 km hızla ) olarak esecek.''

 

KAZA BÖLGESİNDE YAĞIŞLI HAVA ETKİLİ
BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun da içinde bulunduğu helikopterin düştüğü yerinin tespit edildiği, Türk Silahlı Kuvvetleri unsurlarını da katılımıyla bölgeye ulaşma çalışmalarının sürdürüldüğü bildirildi. AA muhabirinin Ulaştırma Bakanlığı kaynaklarından aldığı bilgiye göre, helikopterin düştüğü yer Kahramanmaraş'ın Çağlayancerit ilçesi ile Göksun ilçesi arasında Hacı Ömerli köyü mevkisinde olarak belirlendi. Kaza bölgesine ulaşmak için, Jandarma timleri ile Karayolları Genel Müdürlüğüne bağlı ekipler yol açma çalışmalarını sürdürdüğü, helikopterdekilerle bir süredir iletişim kurulamadığı öğrenildi.

HELİKOPTERDE BULUNANLARIN İSİMLERİ BELLİ OLDU
BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun düşen helikopterinde bulunanların isimleri belli oldu. Muhsin Yazıcıoğlu ve ismi henüz açıklanmayan pilotla birlikte BBP Sivas İl Başkanı Erhan Üstündağ, Murat Çetindağ ve İHA Sivas muhabiri İsmail Güneş ile ismi alınamayan başka bir kişinin helikopterde olduğu öğrenildi. Yazıcıoğlu ve diğer şahısların sağlık durumuyla ilgili belirsizlik devam ediyor. (CİHAN)

YAZICIOĞLU DAHA ÖNCE 3 KEZ KAZA ATLATMIŞTI
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, daha önce üç ayrı yerde trafik kazası geçirmiş, hafif sıyrıklarla kazaları atlatmıştı. Yazıcıoğlu ilk trafik kazasını 7 Haziran 2008'da yaptı. Ordu'dan Ankara'ya dönen Muhsin Yazıcıoğlu'nun içinde bulunduğu araç, Samsun'un Karşıyaka Mahallesi Yeni Çevre Yolu Kefeli Parkı Kavşağı'nda saat 09.00 sıralarında bir minibüsle çarpıştı. Yazıcıoğlu, kazayı hafif sıyrıklarla atlatırken, ağır hasarlı aracı olay yerinde bırakıp, başka bir araçla Ankara'ya geldi. 6 Temmuz 2008'de meydana gelen ikinci kazada ise İstanbul'dan Ankara'ya gelen Muhsin Yazıcıoğlu'nun içinde bulunduğu otomobil, Bolu tünelinde kaza yaptı. Araç ağır hasar alırken, hafif sıyrıklarla kurtulan Yazıcıoğlu, başka bir araçla Ankara'ya döndü. Üçüncü kaza, 25 Ağustos Cumartesi günü Sivas'ın Akıncılar ilçesinde bir parti faaliyetinden dönerken kavşakta meydana geldi. Yazıcıoğlu, o kaza hakkında da, "Geceydi, ben görmedim. Şoförüm karartı görmüş. Ama inip baktık bir şey yoktu. Traktör olduğu kesin değil, kamyon da olabilir." demişti.(CİHAN)

ŞAHİN: ÇELİŞKİLİ BİLGİLER MEVCUT
Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin, BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun bulunduğu helikopterin düşmesiyle ilgili olarak birbiriyle çelişen haberler aldığını söyledi. Seçim çalışmalarını Antalya'nın Manavgat ilçesinde sürdüren Bakan Şahin, gazetecilere yaptığı açıklamada, kaza haberiyle üzüntü yaşadığını belirterek, ''Yozgat Valisi ile görüştüm. Vali Bey henüz bölgeye ulaşılamadığını söylüyor'' dedi. Gelişmeleri radyodan da takip ettiğini söyleyen Şahin, ''Çelişkili bilgiler mevcut. Az sonra daha net bilgiler almayı umuyoruz. Şu an aldığım haberler birbiriyle çelişen haberlerdir. Sağlıklı bir değerlendirme yapacak noktada değilim'' diye konuştu. Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin, Evrenseki beldesindeki partisinin seçim bürosunda bulunan televizyondan Yazıcıoğlu'nun helikopterinin düşmesiyle ilgili haberleri kısa bir süre takip etti.

ELBİSTEN DEVLET HASTANESİ'NDE HAZIRLIK YAPILIYOR
Elbistan Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Murat Günen, BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun getirilme ihtimaline karşı hazırlıkları tamamladıklarını açıkladı. Bütün kurumlarla irtibat halinde olduklarını ifade eden Dr. Murat Günen, resmi olmayan bilgilere göre kazada beş yaralı olduğunu kaydetti. (CİHAN)

GECE GÖRÜŞLÜ HELİKOPTER VE UÇAK GÖNDERİLDİ
Başbakanlık Acil Durum Yönetimi Genel Müdürlüğü'nce, kazanın olduğu bölgeye öncekilere ek olarak bir gece görüşlü helikopter ile bir uçak gönderildiği bildirildi. Başbakanlık Acil Durum Yönetimi Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi: ''Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Sayın Muhsin Yazıcıoğlu'nun seçim gezileri sırasında kullanmakta olduğu bir helikopterle Kahramanmaraş ili Çağlayancerit ilçesinden hareket ettikten sonra düştüğü haberi alınmıştır. Derhal koordinatlar tespit edilmiştir. Sivil Savunma Arama ve Kurtarma birliği, Jandarma birliği ve köy korucularından oluşan arama kurtarma birlikleri karadan olmak üzere Genelkurmay Başkanlığınca gece görüş kabiliyetli bir helikopteri, Sağlık Bakanlığının ambulans helikopteri, Emniyet Genel Müdürlüğünün bir helikopteri olay mahalline sevk edilmiştir. Bunlara ek olarak bir gece görüşlü helikopter ile bir adet uçak da bölgeye intikal ettirilmiştir. Konuyla ilgili çalışmalar devam etmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.''

YAZICIOĞLU'NUN EVİNDE ENDİŞELİ BEKLEYİŞ SÜRÜYOR
Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun ailesi Ankara'daki evlerinde kaza ile ilgili gelişmeleri takip ediyor. Alınan bilgiye göre, Helikopter kazası sonucu yaralanan BBP lideri Yazıcıoğlu'nun eşi Yüzüncüyıl semtindeki evinde evinde bulunuyor. Olayı duyan yakınları Yazıcıoğlu ailesini yalnız bırakmamak için evine akın etti.

ARAMALAR ASKERİ HELİKOPTERLE DEVAM EDECEK
Kahramanmaraş'tan Yozgat'a giderken düşen ve içinde Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun da bulunduğu helikopterin düştüğü bölgeyde olumsuz hava koşulları nedeniyle sivil helikopterlerin yerine, askeri helikopterlerin arama kurtarma çalışmalarına devam ettiği bildirildi. Ulaştırma Bakanlığı kaynaklarından aldığı bilgiye göre, Kahramanmaraş'ın Çağlayancerit ilçesi ile Göksun ilçesi arasında Hacı Ömerli Köyü mevkisinde düştüğü belirlenen helikoptere ulaşılması için sürdürülen çalışmalar, hava koşulları ve arazi şartları nedeniyle olumsuz etkileniyor. Olumsuz hava koşulları nedeniyle sivil helikopterlerin yerine, donanımlı askeri helikopterlerin arama kurtarma çalışmalarına devam ettiği belirtildi. Bu arada, İçişleri Bakanlığı Kahramanmaraş'tan 15 kişilik arama kurtarma ekibinin olay yerine sevk edildiğini bildirdi.

GÖKSUN DEVLET HASTENESİ'NDE BEKLEYİŞ SÜRÜYOR
Kahramanmaraş'tan Yozgat'a giderken düşen ve içinde Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun da bulunduğu helikoptere ulaşılamadığı bildirildi. Kahramanmaraş'ın Göksun ilçesi Devlet Hastanesi yetkilileri, ''Helikopter kazasında yaralanan BBP Genel Başkanı Yazıcıoğlu ve helikopterdeki diğer kişilere ulaşılıp ulaşılmadığı konusunda net bir bilgimiz yok. Ancak yaralıların hastanemize getirilmesi ihtimaline karşılık, bütün hazırlıkları yaptık ve teyakkuz halinde bekliyoruz'' dediler. Hastane yetkilileri, partililerin, Yazıcıoğlu ve helikopterdeki diğer kişilerin sağlık durumlarıyla ilgili bilgi almak için telefonla sürekli arandıklarını da kaydetti.

PAKDİL: ARAMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR
TBMM Başkanvekili ve Kahramanmaraş Milletvekili Nevzat Pakdil, arama çalışmalarının devam ettiğini bildirdi. Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nu taşıyan helikopteri arama çalışmaları devam ediyor. Kahramanmaraş'ın Göksun ilçesine bağlı Hacıömerli köyünde bulunan TBMM Başkanvekili Nevzat Pakdil, Malatya, ve Adana'dan gece görüşü olan helikopterlerin olay yerine intikal ettirildiğini söyledi. Pakdil, ''Arama çalışmaları hala devam ediyor. Umarım, helikopterde bulunan herkesin sağlık durumu iyidir'' diye konuştu.

HENÜZ OLAY YERİNE ULAŞILAMADI
Kahramanmaraş'tan Yozgat'a giderken düşen ve içinde Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun da bulunduğu helikopterin düştüğü bölgeye henüz ulaşılamadığı bildirildi. AA muhabirinin Ulaştırma Bakanlığı kaynaklarından aldığı bilgiye göre, Kahramanmaraş'ın Çağlayancerit ilçesi ile Göksun ilçesi arasında Hacı Ömerli Köyü mevkisinde düştüğü belirlenen helikopterle ilgili arama kurtarma ekiplerinin çalışmaları devam ediyor. Arazinin dağlık olması nedeniyle henüz bölgeye ulaşılamadığı, bölgede havadan ve karadan arama çalışmalarına devam edildiği kaydedildi.

BAŞBAKAN ERDOĞAN: OLAY YERİNE ULAŞILAMADI
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun helikopterinin seçim kampanyası esnasında Kahramanmaraş'ın Göksun ilçesinde dağlık bir arazide düştüğünü anımsatarak, ''Henüz ulaşılamadı fakat 5 yaralı olduğu söyleniyor. Ben kendilerine Allah'tan şifalar diliyorum'' dedi. Erdoğan, Tokat'ta Cumhuriyet meydanında düzenlenen mitingde konuşmasını yarıda keserek BBP Genel Başkanı Yazıcıoğlu'nun helikopterinin Kahramanmaraş'ın Göksun ilçesinde düştüğünü bildirdi. Başbakan Erdoğan, ''henüz olay yerine ulaşılamadığını fakat 5 yaralı bulunduğunun söylendiğini'' belirterek, ''Ben kendilerine Allah'tan şifalar diliyorum. Rabbim inşallah daha beterinden korusun. Daha farklı olumsuz bir haber inşallah oradan bize gelmez'' dedi.

KAHRAMANMARAŞ VALİSİ: OLAY YERİNE ULAŞILAMADI
Kahramanmaraş Valisi Mehmet Niyazi Tanılır, BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nu taşıyan ve Berit Dağları Hacıömerli köyü civarında düştüğü belirlenen helikoptere henüz ulaşılamadığını bildirdi. Vali Tanılır, AA muhabirine yaptığı açıklamada, helikoptere ulaşılması için tüm ekiplerin bölgeye sevk edildiğini ve arama çalışmalarının devam ettiğini söyledi. Ekiplerin arama çalışmalarını Berit Dağları Hacıömerli köyü civarında sürdürdüğünü ifade eden Vali Tanılır, ekiplerin ilgili kurum ve kuruluşlarla irtibatlı olarak çalışmalarını sürdürdüğünü kaydetti.

BAŞBAKANLIK OLAY YERİNE EKİP GÖNDERDİ
Başbakanlık Acil Durum Yönetimi Genel Müdürlüğü, sivil savunma ve kurtarma birliği, Jandarma birliği ve köy korucularından oluşan arama kurtarma birliklerinin karadan olmak üzere, Genelkurmay Başkanlığınca gece görüş kabiliyetli bir helikopterin, Sağlık Bakanlığının ambulans helikopterinin ve Emniyet Genel Müdürlüğünün bir helikopterinin havadan olay yerine sevk edildiğini bildirdi. Başbakanlık Acil Durum Yönetimi Genel Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun seçim gezileri sırasında kullandığı helikopterin Kahramanmaraş'ın Çağlayancerit ilçesinden hareket ettikten sonra düştüğünün haber alınması üzerine, helikopterin düştüğü yerin koordinatlarının hızla tespit edildiği belirtildi. Sivil savunma ve kurtarma birliği, Jandarma birliği ve köy korucularından oluşan arama kurtarma birliklerinin karadan, Genelkurmay Başkanlığınca gece görüş kabiliyetli bir helikopterin, Sağlık Bakanlığının ambulans helikopterinin, Emniyet Genel Müdürlüğüne ait bir başka helikopterin de havadan olay yerine sevk edildiği ifade edilen açıklamada, konuyla ilgili çalışmaların devam ettiği kaydedildi.

YAZICIOĞLU VE YARALILAR KAYSERİ'YE GETİRİLİYOR
Kahramanmaraş'ın Göksün ilçesi yakınlarında düşen helikopterde yaralanan BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ve diğer yaralılar Kayseri'ye getiriliyor. Kayseri Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Acil Servisi'ne tedavi altına alınması beklenen Yazıcıoğlu ve beraberindeki yaralılar için hazırlık yapılıyor. Göksun Devlet Hastanesi'nde yapılan müdahalenin ardından Yazıcıoğlu, Kayseri'ye getirilmek üzere yola çıkarıldı. Kayseri'den Göksun'a giden İl Sağlık Müdürlüğü ekiplerinin, yaralıları teslim alarak geri dönüş yapacağı bildirildi. Vali Mevlüt Bilici, kaza sonrası yaralıların Kayseri'ye getirilmek üzere yola çıkarıldığını belirterek, Muhsin Yazıcıoğlu'nun yaralı ama şuurunun açık olduğunu açıkladı.

HELİKOPTER MEDAİR'DEN KİRALANMIŞ
Kahramanmaraş'tan Yozgat'a giderken düşen ve içinde Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun da bulunduğu helikopterin Medair şirketinden kiralandığı kaydedildi. Alınan bilgiye göre, Ali Sabancı'nın sahibi olduğu Medair şirketinden kiralanan TC-HEK kuyruk tescilli Bell 206 L-4 tipi helikopter, 1999 yılında imal edildi. Havada 2 saat 30 dakika süreyle kalabilen, 275 deniz mili menzilli, maksimum 127 deniz mili sürat yapabilen, 2 pilot ve 5 yolcu kapasiteli helikopterde, 1 adet Rolls Royce 250-C30p tipi motor bulunuyor.

YAZICIOĞLU'NUN ANNESİ TELEVİZYONLARDAN ÖĞRENDİ
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun helikopter kazasında yaralandığını öğrenen annesi Fidan Yazıcıoğlu (87) gözyaşlarına hakim olamadı. Oğlu ile en son Sivas'ta dün görüştüğünü belirten Fidan Yazıcıoğlu, televizyonun karşısından bir dakika bile ayrılmadan gelişmeleri takipediyor. Zaman zaman gözyaşlarına hakim olamayan Fidan Yazıcıoğlu, dualarla kendisini teselli ediyor. Yazıcıoğlu'nun kız kardeşi Naziye Soysal ise olayı duyduktan sonra karayolu ile olay yerine hareket etti.

YARALILAR ERCİYES ÜNİVERSİTESİNE KALDIRILACAK
BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nu taşıyan helikopterin düşmesi sonucu yaralananların, Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Gevhernesibe Hastanesine yönlendirileceği bildirildi. Tıp Fakütesi Acil Tıp Ana Bilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Levent Avşaroğlulları, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kazada yaralananların hastanelerine getirileceği yönünde kendilerine bilgi verildiğini, hazırlıklarını yaptıklarını söyledi. Doç. Dr. Avşaroğulları, hastanelerine getirilecek yaralı sayısının 6 olarak bildirildiğini, ancak bunun subjektif bir bilgi olduğunu kaydetti. İl Sağlık Müdürü Dr. Kadir Çetinkara da Kayseri'deki bütün hastanelerin yaralılara müdahale için hazır olduğunu belirtti.

BBP MİTİNGİ YAZICIOĞLU OLMADAN YAPILDI
BBP'nin Yozgat'ın Yerköy ilçesinde düzenlediği miting Genel Başkan Muhsin Yazıcıoğlu'nun bindiği helikopterin kaza yapması nedeniyle, buruk geçti. Yazıcoğlu'nun Yerköy İstasyon Meydanı'ndaki mitingde yapacağı konuşmayı dinlemek üzere partililer saat 15.30'dan itibaren alnı doldurmaya başladı. 16.10'da Yazıcıoğlu'nu taşıyan helikopterle irtibatın kesildiği haberi miting alanına ulaştı. Yazıcıoğlu ve olay hakkında bilgi almaya çalışan partinin il ve ilçe yöneticileri ile belediye başkan adayı çevre illeri telefonla aradı. Bu nedenle mitinge gecikmeli olarak başlandı. Kürsüye gelen belediye başkan adayı Alirıza Arslan, BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun helikopterinin Kahramanmaraş'ta acil iniş yaptığını belirterek, mitingi geç başlattıklarını ve kısa sürede tamamlayacaklarını söyledi. Daha sonra kürsüye gelen BBP Genel Başkan Yardımcısı Hakkı Öznur, mitinge katılan partilileri konuyla ilgili bilgilendirdi. Hakkı Öznur, şöyle dedi: ''Genel Başkan'ımızın bulunduğu helikopterin Kahramanmaraş'ta düştüğü yönünde haber aldık. Durumunun iyi olduğu söylendi. Yanında bulunan diğer arkadaşların da durumlarının iyi olduğunu öğrendik. Şu anda Genel Başkan'ımız ve diğer arkadaşlar Kahramanmaraş'ta hastaneye kaldırıldıkları belirtildi. Genel Başkan'ımızı inşallah Başbakan olarak bu meydanlarda göreceğiz.'' Yazıcıoğlu'ndan gelen bu haber üzerine mitingde bulunanlar ''Başbakan Muhsin'' diye slogan attı.

TOPÇU: GENEL BAŞKANIN DURUMU İYİ
BBP Genel Sekreteri Yalçın Topçu, düşen helikopterin bulunduğu yere ulaşıldığını açıkladı. Topçu, Kayseri Valisi'nin kendisini aradığını ve helikopterde bulunanların ciddi bir sağlık sorunu olmadığını kendisine ilettiğini kaydetti. Topçu, Yazıcıoğlu'nun büyük bir ihtimalle Kayseri Devlet Hastanesi'ne götürüleceğini belirtti. BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'n da içinde bulunduğu helikopter Kahramanmaraş'ın Göksun ilçesi yakınlarında düştüğünü ifade eden Topçu, şu an itibariyle helikopterin düştüğü alana ulaşıldığını ve yaralıların hastaneye kaldırılmadığını açıkladı. Topçu, helikopterin yerinin cep telefonu sinyalinden belirlendiği belirtti. Topçu, Yazıoğlu'nun seçim döneminde ilk defa helikopter kullandığını ve helikopterin partililer tarafından kiralandığını dile getirdi. Yazıcıoğlu'nun içinde bulunduğu helikopterin düştüğü haberini alan yüzlerce BBP'li parti genel merkezine geldi. Haber sonrasında partinin telefonları kilitlendi. (CİHAN)

SAĞLIK BAKANLIĞI: TÜM EKİPLERİMİZ TEYAKKUZDA
Sağlık Bakanı Recep Akdağ, BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nu taşıyan helikopterin düşmesiyle ilgili olarak, ''Tüm ekiplerimiz teyakkuz halinde bekliyor'' dedi. Seçim çalışmaları kapsamında Erzurum'da bulunan Bakan Akdağ, AA muhabirine yaptığı açıklamada, düşen helikopterin yerinin tespit edilmeye çalışıldığını bildirdi. Helikopterin yerinin tespit edilmesinin ardından olay yerine sağlık ekiplerinin paletli ambulanslar ve helikopter ambulansıyla intikal ettirileceğini belirten Akdağ, şunları kaydetti: ''Helikopter kazasında yaralanan 6 kişiyi inşallah Allah çocuklarına bağışlasın. Şu anda düşen helikopterin yerini tespit etmeye çalışıyorlar. Bana müsteşarımın verdiği bilgiye göre, sağlık ekipleri, kar paletli ambulanslar, helikopter ambulans hazırlanmış. Yeri tespit edilince oraya intikal edilecek. Mutlaka kurtarma ekipleri işlerinin başındadır. Muhtemelen oradaki hava şartlarıyla ilgili bir sıkıntıdan dolayı helikopter düşmüşse oraya yine helikopterle ulaşmak belki yine mümkün olamayacak.'' Kazayı yakinen takip ettiğini dile getiren Akdağ, ''Helikopter muhtemelen hava şartlarından dolayı düşmüş. Helikopterin içinde 6 kişinin olduğu belirtilmiş. Valiliğimiz, kurtarma ekiplerimiz, helikopterin yerini tespit etmeye çalışıyor. Tüm ekiplerimiz teyakkuz halinde bekliyor'' diye konuştu.

YAZICIOĞLU HASTANEYE HAREKET ETTİ
BBP Genel Sekreteri Yalçın Topçu, telefonla görüştüğü Kahramanmaraş Valisi'nin ''BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun, ambulansla hastaneye hareket ettiğini ve sağlık durumunun da iyi olduğunu söylediğini'' bildirdi. Topçu, Parti Genel Merkezi'nde yaptığı açıklamada, Kahramanmaraş Valisi'nin verdiği bilgiye göre, BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun ambulansla Göksun Devlet Hastanesi'ne hareket ettiğini ve durumunun iyi olduğunu bildirdiğini söyledi. Bu arada, Yazıcıoğlu'nun, genel durumunu merak eden partililerin BBP Genel Merkezi önündeki bekleyişi sürüyor.

KAYSERİ VALİSİ: HENÜZ HASTANEYE KALDIRILMADI
Kayseri Valisi Mevlüt Bilici, Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'na ulaşıldığını bildirdi. Bilici, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ''Bana gelen bilgilere göre, kurtarma ekipleri olay yerine ulaştı. Muhsin Yazıcıoğlu yaralı, şuuru açık. Arkadaşlar kendisini hastaneye ulaştıracaklar. Henüz hastaneye kaldırılmadı'' dedi. Yazıcıoğlu'nu taşıyan helikopterin, Kahramanmaraş'tan Yozgat'a giderken Kayseri Erkilet Havaalanı'nda yakıt ikmali yapacağı öğrenildi.

HELİKOPTERDEN SİNYAL ALINDI
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nu taşıyan helikopterden, Kahramanmaraş'ın Çağlayancerit ilçesi ile Göksun ilçesi arasındaki Hacı Ömerli köyü mevkisinden sinyal alındığı bildirildi. Yozgat İl Emniyet Müdürü Ekrem Nalcı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nu taşıyan helikopterin Kahramanmaraş'ın Çağlayancerit ilçesi ile Göksun ilçesi arasında Hacı Ömerli Köyü mevkisinden sinyal alındığını belirtti. Nalcı, Kahramanmaraş jandarması tarafından ambulansların bu bölgeye yönlendirildiğini söyledi.

KAHRAMANMARAŞ VALİSİ: OLAY YERİNE GİDİYORUM
Kahramanmaraş Valisi Mehmet Niyazi Tanılır, BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nu taşıyan helikopterin Berit Dağları Hacıömerli köyü civarına düştüğü bilgisi geldiğini bildirdi. Tanılır, AA muhabirine yaptığı açıklamada, helikopterde 6 kişinin olduğunun ifade edildiğini belirtti. Tanılır, ''Şu anda tüm arama kurtarma ekiplerimiz bölgeye sevk ettik, vatandaşlar, köylüler, helikopteri arıyor. Ümit ediyorum ki herhangi bir can kaybı yoktur. Genelkurmay Başkanlığıyla da görüşüyoruz. Ben de şu anda olay yerine gidiyorum'' dedi.

TOPÇU: YAZICIOĞLU HASTANEYE KALDIRILDI
BBP Genel Sekreteri Yalçın Topçu, helikopter kazasında yaralanan Genel Başkan Muhsin Yazıcıoğlu'nun Göksun Devlet Hastanesi'ne kaldırıldığını söyledi.

 

SAĞLIK BAKANLIĞI HELİKOPTER GÖNDERECEK
Sağlık Bakanlığı, BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun helikopter kazasıyla ilgili olarak Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nün hava ambulansını bölgeye göndereceğini açıkladı. Bakanlık, Maraş ve Kayseri'den de medikal kurtarma ekiplerinin Göksu'ya hareket ettiğini bildirdi.

 

YAZICIOĞLU KAZADAN YARALI OLARAK KURTULDU
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nu taşıyan helikopter, Kahramanmaraş'ın Göksun ilçesine bağlı Çardak beldesi yakınlarında düştü. Helikopterde bulunan Yazıcıoğlu ile beraberindeki 5 kişi yaralandı. Kahramanmaraş'ın Çağlayancerit ilçesinde partisinin mitingine katılan BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, buradan helikopterle Yozgat'ın Yerköy'e ilçesine hareket etti. Yazıcıoğlu'nu taşıyan helikopter Göksun ilçesine bağlı Çardak beldesi yakınlarında düştü. Kazada, BBP Genel Başkanı Yazıcıoğlu ve pilotun da aralarında bulunduğu 6 kişinin yaralandığı belirtildi. (CİHAN)

 

EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ HELİKOPTER GÖNDERDİ
BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun helikopterinin Kahramanmaraş'ın Çardak ilçesi yakınlarında düştüğü belirlendi. Helikopterin düştüğü yere ilişkin bilgi veren emniyet yetkilileri, Kahramanmaraş'ın Çardak İlçesi'ne yakın olan Kınıklı bölgesinde düştüğünü söylediler. Bu arada Yazıcıoğlu'nun sağlık durumunun iyi olduğu ifade edilirken, bölgeye Sağlık Bakanlığı bir ambülans helikopter, Emniyet Genel Müdürlüğü ise taşıma amaçlı bir helikopterini gönderdi.

 

MUHSİN YAZICIOĞLU YARALANDI
Kahramanmaraş'ın Göksun ilçesine bağlı Çardak beldesi yakınlarında düşen helikopterde Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ile beraberindeki 4 kişinin yaralandığı belirtildi. Kahramanmaraş'ın Çağlayancerit ilçesinde partisinin mitingine katılan BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, buradan helikopterle Yozgat'ın ilçesi Yerköy'e hareket etmişti. Yazıcıoğlu'nu taşıyan helikopter Göksun ilçesine bağlı Çardak beldesi yakınlarında düşmüştü.

 

SİVAS İL TEŞKİLATINDA BÜYÜK ÜZÜNTÜ VAR
BBP Genel Başkanı Yazıcıoğlu'nu Kahramanmaraş'tan Yozgat'a götüren helikopterin iniş sırasında düştüğü haberi Sivas'ta büyük üzüntüye yol açtı. Olayı duyduktan sonra BBP Sivas İl Teşkilatına akın eden partililer, televizyondan haberleri takip etti. Yaralıların durumu hakkında telefonla bilgi almaya çalışan partililerin üzüntülü oldukları görüldü. Parti yöneticilerinden Nevzat Yanmaz, henüz net bir bilgiye ulaşamadıklarını, üzüntü içerisinde olduklarını belirtti. Partiye gelen Muhsin Yazıcıoğlu'nun ağabeyi Yusuf Yazıcıoğlu da gözyaşlarını tutamadı. Haberi alan çok sayıda partili, Kahramanmaraş ve Yozgat'a gitmek üzere yola çıktı.

 

HELİKOPTERİN GÖKSUN YAKINLARINDA DÜŞTÜĞÜ SÖYLENİYOR
Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nu taşıyan helikopterin Kahramanmaraş'ın Göksun ilçesine bağlı Çardak beldesi yakınlarında düştüğü bildirildi. Kayseri İl Sağlık Müdürü Dr. Kadir Çetinkara, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Muhsin Yazıcıoğlu'nu taşıyan özel helikopterin Kahramanmaraş'ın Göksun ilçesine bağlı Çardak beldesi yakınlarında düştüğünün belirlendiğini söyledi. Çetinkara, bölgeye Ulusal Medikal Kurtarma Ekiplerinin gönderildiğini, hava ambulansının da hazır bekletildiğini kaydetti.

 

BBP CUMHURBAŞKANLIĞI'NDAN YARDIM İSTEDİ
BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun helikopterinin düşmesinin ardından BBP Genel Merkezi'nde hareketli saatler yaşanmaya başlandı. Yazıcıoğlu'nun sağlıklı durumu hakkında doğru bilgi almak için Cumhurbaşkanlığı Genel Sekterliği'ni arayan BBP Genel Sekreteri Yaşar Topçu, kaza konusunda yardım istedi.

 

İRTİBAT YERKÖY YAKINLARINDA KESİLDİ
Hava Meydanları, BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu'nun bulunduğu helikopterle temasın Yerköy yakınlarında kesildiğini bildirdi. (CİHAN)

 

ULAŞTIRMA BAKANLIĞI AÇIKLAMA YAPTI
Ulaştırma Bakanlığı, BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu ile birlikte helikopterde 6 kişinin yer aldığını açıkladı. (CİHAN)

 

ANKARA'DAN AMBULANS HELİKOPTER GÖNDERİLDİ
İçinde BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun da bulunduğu helikopterin Yozgat Yerköy'de düşmesinin ardından, yaralıları getirmek üzere Ankara'dan bir ambulans helikopter gönderildiği bildirildi.

HELİKOPTERDE İHA MUHABİRİ DE BULUNUYORDU
BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nu Kahramanmaraş'tan Yozgat'a götüren helikopter düştü. ANKARA(ANKA)-BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nu Kahramanmaraş'tan Yozgat'a götüren helikopter düştü. Kiralık olduğu belirtilen helikopterde aralarında Muhsin Yazıcıoğlu ve İHA muhabirinin de bulunduğu 5 kişinin yaralandığı öğrenildi.

HAVA MUHALEFETİ NEDENİYLE HELİKOPTER KALKAMADI
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ve beraberindeki heyeti taşıyan helikopterin düşmesinden sonra 5 kişinin yaralı olduğu belirtildi. Olay yerine 112 Hızır Acil Servis ambulansının istendiği, ancak hava muhalefeti nedeniyle ambulansın kalkamadığı öğrenildi. Ambulans helikopterin Kayseri'de konuşlandığı bildirildi. (CİHAN)

PAKDİL: YAZICIOĞLU'NUN HELİKOPTERİ DÜŞTÜ
BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun helikopterinin düştüğü iddia edildi. TBMM Başkanvekili Nevzat Pakdil, ''Bu bilgi bize de geldi. İHA muhabiri İsmail Güneş heliktopterde imiş. Bu arkadaş 112'yi arayarak helikopter düştü yaralıyız demiş. Sonra şarjı bitmiş'' diye konuştu. Çağlayancerit'te bir mitinge katılan Yazıcıoğlu'nun buradan Yozgat'a gitmek üzere helikoptere bindiği öğrenildi.

KAZADA 6 KİŞİ YARALANDI İDDİASI
BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nu Kahramanmaraş'tan Yozgat'a götüren helikopterin iniş sırasında kaza geçirdiği ve helikopterdeki 5 kişinin yaralandığı bildirildi.

YAZICIOĞLU'NU TAŞIYAN HELİKOPTER DÜŞTÜ
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun helikopteri düştü. Yazıcıoğlu'nun hayatından endişe ediliyor. (CİHAN)

 

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya haberlerin tüm hakları Feza Gazetecilik’e aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazılar sadece Zaman Gazetesi tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.
Bu haberler de ilginizi çekebilir