KAPAT
Haberler / GÜNDEM / Nevruz ateşini Demirtaş yaktı

Nevruz ateşini Demirtaş yaktı

17 Mart 2013, Pazar   10:52

Kazlıçeşme'de devam eden Nevruz kutlamalarında ateşi, BDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş yaktı.

Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) tarafından Zeytinburnu Kazlıçeşme Meydanı'nda düzenlenen Nevruz kutlamaları, Nevruz ateşinin yakılmasıyla devam ediyor. Nevruz ateşi yakılmadan önce sahneye BDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, BDP Milletvekili Sebahat Tuncel ve Sırrı Süreyya Önder çıktı. Selahattin Demirtaş Nevruz ateşini yakmasının ardından, kutlamalar tam anlamıyla başladı. Soğuk havaya rağmen meydanı dolduran binlerce vatandaş, söylenen şarkılar eşliğinde eğlenmeye devam ediyor.

Kazlıçeşme’de Nevruz kutlamaları başladı

Nevruz kutlamalarının yapılacağı Kazlıçeşme Meydanı'na girişler başladı. Polis, saat 09.15 itibariyle üst aramasından geçirdiği şahısların alana girmesine izin verdi.

Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) tarafından Zeytinburnu Kazlıçeşme Meydanı'nda düzenlenen Nevruz kutlamaları başladı. Kutlamaların yapıldığı alana giren vatandaşlar Kürtçe şarkılar eşliğinde halaylar çekiyor.

Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) tarafından Zeytinburnu Kazlıçeşme Meydanı'nda düzenlenen Nevruz kutlamaları vatandaşların alana girişleri ile birlikte başladı. Kutlama alanı çevresinde geniş güvenlik önlemi alan İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri, ilk olarak meydana girişler için 3 ayrı arama noktası oluşturdu. Daha sonra polis ekipleri saat 10.00'dan itibaren üst araması yaptığı şahısların alana girmesine izin verdi. Alana giren şahıslar, daha sonra çalan Kürtçe şarkılar eşliğinde halaylar çekerek kutlamalara başladı.

Öte yandan, polis ekiplerinin ellerinde doktor eldivenleriyle arama yaptıkları görülürken, BDP'li görevliler de arama noktalarında görev aldı.

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya haberlerin tüm hakları Feza Gazetecilik’e aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazılar sadece Zaman Gazetesi tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.
Bu haberler de ilginizi çekebilir