KAPAT
Haberler / GÜNDEM / Orman işçileri TBMM’yi faks yağmuruna tuttu

Orman işçileri TBMM’yi faks yağmuruna tuttu

26 Mart 2013, Salı   15:09

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü'nde çalışan mevsimlik orman işçileri, TBMM Dilekçe Komisyonu'nu faks yağmuruna tuttu.

Altı aylığına değil kadrolu olarak 12 ay çalışmak istediklerini belirten orman işçileri dilekçelerinde, şunları ifade etti: "Ormanda 12 ay iş olmasına rağmen bizler 5 ay 29 gün çalışıyoruz. Bu durumdan dolayı hem işveren hem bizler maddi manevi anlamda zarar görüp ciddi sıkıntılar çekiyoruz. Çıkış aldıktan sonra iş yerindeki hizmetleri yapacak işçi sayısı azaldığından taşeronlaşmaya gidiliyor. Bizler de dışarıda iş bulamıyoruz. 6 ay çalışmak durumunda olduğumuz için 12 ay işçi lazım denerek geri çevriliyoruz."

Ormanların yangınlara karşı korumasız kaldığını savunan işçiler, "Ormanlarımızın ve bizim geleceğimiz kadrolu olmaktan geçiyor. Orman ve Su İşleri Bakanlığı'nda 7 bin 600 mevsimlik işçi çalışıyor. Umarım yetkililer bu haklı talebimizi dikkate alır ve bu sorunu çözerler." dedi.

(CİHAN)

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya haberlerin tüm hakları Feza Gazetecilik’e aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazılar sadece Zaman Gazetesi tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.
Bu haberler de ilginizi çekebilir