KAPAT
Haberler / GÜNDEM / Özürlü Memur Seçme Sınavı'na başvurular başlıyor

Özürlü Memur Seçme Sınavı'na başvurular başlıyor

Özürlü Memur Seçme Sınavı'na başvurular başlıyor
17 Şubat 2012, Cuma   18:21

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), 2012 Özürlü Memur Seçme Sınavı (ÖMSS) başvurularının 20 Şubat'ta başlayacağını duyurdu. Sınav, 29 Nisan'da 81 il merkezinde yapılacak.

ÖSYM'den yapılan yazılı açıklamada; ÖMSS'nin 29 Nisan 2012 tarihinde 81 il merkezinde yapılacağı duyuruldu. Açıklamaya göre ÖMSS'ye; ortaöğretim kurumlarından, yükseköğretim ön lisans/lisans programlarından mezun olan veya ÖMSS'nin yapıldığı yıl itibariyle mezun olabilecek durumda olan özürlü adaylar başvuracaklar. Sınava girmesi gereken bu adaylar için başvuru süresi 20 Şubat 2012 tarihinde başlayacak, 2 Mart 2012 tarihinde sona erecek.

Kuraya; ilköğretim/ilkokul/ortaokul mezunu olan veya ÖMSS'nin yapıldığı yıl itibariyle mezun olabilecek durumda olan özürlü adaylar başvuracaklar. Bu adaylar sınava girmeyecek, sadece kuraya katılmak için başvuru yapacaklar. Sadece kuraya katılmak için başvuru yapacak adaylar için başvuru süresi 14 Mayıs 2012 tarihinde başlayacak, 25 Mayıs 2012 tarihinde sona erecek.

Tüm adayların başvuru yapmak için ÖSYM Başvuru Merkezlerine gelmeden önce, bulunduğu adres ilindeki (varsa adres ilçesinde) Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürlüğünden başvuru yapacağı özür grubunu belirtir onaylı Ön Kabul ve Taahhüt Beyanı belgesini alması gerekecek.

Ortaöğretim Kurumu (Okulu) Müdürlükleri ve ÖSYM Sınav Merkezi Yöneticilikleri ÖMSS'de ÖSYM Başvuru Merkezi olarak görev yapacaklar.

Açıklamada ayrıca, "2012-ÖMSS Kılavuzu, ÖSYM'nin http://www.osym.gov.tr İnternet adresinden yayımlanmıştır. Sınava ilişkin başvuru, başvuru koşulları, sınav, değerlendirme, yerleştirme ve kuraya başvuracaklar ile ilgili kurallar ve işlemler, 2012-ÖMSS Kılavuzunda yer almaktadır. ÖMSS'ye ve kuraya başvuracak adayların bu Kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir." denildi.

(CİHAN)

Anahtar Kelime: 189
YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya haberlerin tüm hakları Feza Gazetecilik’e aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazılar sadece Zaman Gazetesi tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.
Bu haberler de ilginizi çekebilir