KAPAT
Haberler / GÜNDEM / Peker'in sağ koluna lüks yatta baskın

Peker'in sağ koluna lüks yatta baskın

Peker'in sağ koluna lüks yatta baskın
İSTANBUL POLİSİNİN 3 YILDIR ARADIĞI BOĞAÇ KAAN MURATHAN VE YENER KESKİN, SEVGİLİLERİNİ ARAYINCA YAKAYI ELE VERDİ.
16 Temmuz 2007, Pazartesi

İstanbul'da 2004 yılında Sedat Peker'e yönelik düzenlenen 'Kelebek' operasyonu kapsamında aranan Peker'in 2 adamı Fethiye'de lüks bir yatta yakalandı.

Boğaç Kaan Murathan ve Yener Keskin'in kiraladıkları lüks yatla Fethiye'de mavi yolculuk yaptıkları öğrenildi. Polisin 3 yıldır aradığı Boğaç Kaan Murathan'ı mavi yolculuğa çağırdığı kız arkadaşı ile yaptığı telefon görüşmesi ele verdi. Sevgililerini Antalya'da limandan alarak yola çıkan Boğaç Kaan Murathan ve Yener Keskin, Fethiye'de demir aldıklarında polis operasyonu ile gözaltına alındı. İki firari zanlının adı Ümraniye'de ele geçirilen el bombaları ile ilgili olarak tutuklanan emekli Yüzbaşı Muzaffer Tekin ile yaptıkları telefon konuşmalarında geçmişti. Konuşmalarda emekli Yüzbaşı Muzaffer Tekin, Paşakapısı Cezaevi'nde yatan bir tanıdığı için Boğaç Kaan Murathan'dan yardım talep etmiş, koruma altına alınmasını istemişti.

Polisin, 3 yıldır aradığı ikilinin lüks yatta olduğu teknik takip sonucu belirlendi. Denizden ve havadan takip edilen yata, Göcek koyunda Fethiye İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Sahil Güvenlik Komutanlığı ile birlikte baskın yapıldı. İstanbul Organize polisi, Murathan ve Keskin'i gözaltına aldı. Yatta yapılan aramalarda bir adet sahte sürücü belgesi ve 2 adet sahte kimlik ele geçirildi. Fethiye Adliyesi'ne gönderilen Murathan ile Keskin'in tutuklandığı bildirildi. Operasyon sonrasında İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, "İstanbul Emniyet Müdürlüğü olarak suça ve suçlulara karşı yürüttüğümüz operasyonlara hassasiyetle ve titizlikle devam edilmektedir. Bu mücadelemizde vatandaşlarımızdan aldığımız büyük destek, bizi son derece memnun etmekte ve motivasyon kaynağımız olmaktadır." denildi.

Muzaffer Tekin'den yardım istemişlerdi

Muzaffer Tekin ile Sedat Peker'in adamları BoğaçKaan Murathan ile Yener Keskin arasında geçen telefon görüşmelerinin kaydının 2002 yılının Kasım ayına ait olduğu belirlenmişti. Bu telefon görüşmelerinde Tekin'in, Peker'in asker firarisi olan 2 adamının askerlik sorununu çözmek için devreye girdiği ortaya çıkmıştı. Telefon görüşmelerinde ayrıca Tekin'in de Peker grubundan, Paşakapısı Cezaevi'nde yatan bir kişi için yardım talep ettiği ve cezaevinde koruma istediği belirlenmişti.

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya haberlerin tüm hakları Feza Gazetecilik’e aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazılar sadece Zaman Gazetesi tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.
Bu haberler de ilginizi çekebilir