KAPAT
Haberler / GÜNDEM / Şeker fabrikalarına büyük operasyon

Şeker fabrikalarına büyük operasyon

Şeker fabrikalarına büyük operasyon
1 Aralık 2010, Çarşamba

Ankara Özel Yetkili Savcılığı, Kayseri Şeker Fabrikaları'nda yolsuzluk iddiaları üzerine harekete geçti.

Kayseri, Ankara, İstanbul başta olmak üzere 8 ilde eşzamanlı operasyonlar gerçekleştirilirken, 30 kişi gözaltına alındı. Bunlar arasında İstanbul'da bulunan Kayseri Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Ali Özışık ile kardeşi de yer aldı. Ankara ve Kayseri emniyetinin, fabrikada yaptığı aramalarda bazı dosyalara ve bilgisayarlara el koyduğu belirtildi.

Kayseri ve Türkiye genelinde gözaltına alınan şahısların Ankara'ya gönderileceği bildirildi. Gözaltına alınanlar arasında Kayseri Şeker Fabrikaları Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Ali Özışık ve kardeşi Burhan Özışık'da bulunuyor. Kayseri Emniyet Müdürü Cuma Ali Aydın, sabah saatlerinde başlayan operasyonun Ankara Özel Yetkili Cumhuriyet Savcılığı tarafından başlatıldığını söyledi. Operasyonun yolsuzlukla ilgili olduğunu ama soruşturma ile ilgili kesin bilgilerin savcılıkta olduğunu ifade eden Aydın, Türkiye genelinde gözaltına alınanların sayısının artabileceğini belirtti. Öte yandan Kayseri Şeker Fabrikası'nda gözaltına alınan Genel Müdür Yardımcısı Cuma Karataş, sağlık kontrolünden geçmek üzere Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi Adli Tıp Kurumu'na getirildi. Polis nezaretinde getirilen Karataş, muayenesinin ardından hastaneden emniyete götürüldü. Bu arada polisin elinde çok sayıda dosya bulunduğu gözlendi.

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya haberlerin tüm hakları Feza Gazetecilik’e aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazılar sadece Zaman Gazetesi tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.
Bu haberler de ilginizi çekebilir