KAPAT
Haberler / GÜNDEM / Tandoğan mitinginde Atatürk ve Lenin’in posterleri açıldı

Tandoğan mitinginde Atatürk ve Lenin’in posterleri açıldı

Tandoğan mitinginde Atatürk ve Lenin’in posterleri açıldı
4 Mart 2013, Pazartesi

3 Mart 1924 tarihli Devrim Kanunları’nın yıldönümünde Ankara Tandoğan Meyda-nı’nda ‘Karanlığa Karşı Tandoğan Eylemi’ adı altında miting düzenlendi.

Cumhuriyet mitinglerini andıran görüntülere sahne olan meydandaki katılım beklenenin çok altında kaldı. Cumhuriyet Kadınları Derneği (CKD) öncülüğünde ‘3.3.2013’ parolasıyla düzenlenen mitinge CHP de destek verdi. 1960 darbesi öncesi Ankara’da gerçekleştirilen ‘555K (5.ayın 5.günü saat 5’te Kızılay’da)’ eyleminin parolasını hatırlatan mitinge, CHP Grup Başkanvekili Emine Ülker Tarhan ile Rahşan Ecevit de katıldı. CKD Başkanı Şenal Sarıhan konuşmasında, mitinge çağırdıkları insanların korktukları için gelmediklerini ileri sürdü. Sloganların atıldığı mitingte Mustafa Kemal Atatürk’ün fotoğrafı ile Lenin’in fotoğraflarının birlikte olduğu poster de dikkat çekti.

ANKARA ZAMAN

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya haberlerin tüm hakları Feza Gazetecilik’e aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazılar sadece Zaman Gazetesi tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.
Bu haberler de ilginizi çekebilir