KAPAT
Haberler / GÜNDEM / Tören 10 dakika gecikince Tümgeneral'in eşi ayağa kalktı!

Tören 10 dakika gecikince Tümgeneral'in eşi ayağa kalktı!

Tören 10 dakika gecikince Tümgeneral'in eşi ayağa kalktı!
25 Mayıs 2007, Cuma   16:03

Samsun'un Havza ilçesinde Atatürk'ün Havza'ya gelişinin 88. yıldönümü kapsamında düzenlenen program 10 dakika geç başlayınca Garnizon Komutanı Tümgeneral Naci Beştepe ile Samsun Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Gökçınar töreni terk etti.

Atatürk'ün Havza'ya gelişinin 88. yıl dönümü kutlamaları kapsamında ilçede düzenlenen tören, Vali Hasan Basri Güzeloğlu'nun Tarım ve Köyişleri Bakanı M. Mehdi Eker'i karşılaması ve bu nedenle 10 dakika geç başlaması üzerine Garnizon Komutanı Tümgeneral Naci Beştepe ve Samsun Başsavcısı Ahmet Gökçınar töreni beklemeden terk etti.

Tarım ve Köyişleri Bakanı M. Mehdi Eker, Bafra'da tarım ile ilgili bir program ve Atatürk'ün Havza'ya gelişinin 88. yıl dönümü kutlamalarına katılmak üzere karayolu ile Ankara'dan Havza'ya geldi. Eker'i Vali Güzeloğlu ilçe girişinde karşılarken, tören 10 dakika sarktı. Bu esnada Garnizon Komutanı Tümgeneral Naci Beştepe'nin eşi Derya Beştepe ayağa kalkarak, "Biz bakanı beklemek için mi geldik? Bakanı beklemek zorunda mıyız?" şeklinde tepki gösterdi. Ardından Garnizon Komutanı Tümgeneral Beştepe de "Vaktinde başlamayan tören, tören değildir." diyerek eşiyle birlikte hızlı bir şekilde tören alanını terk etti.

Bu konuşmanın ardından Başsavcı Gökçınar da törene katılmadı. Tümgeneral Beştepe ve Başsavcı Gökçınar'ın tören alanından ayrılmasında yaklaşık 3 dakika sonra ise Bakan Eker ve Vali Güzeloğlu tören alanına geldi.

Tören sonunda Bakan Eker aracına binerken basın mensuplarının, 'Tören geç başladığı için Garnizon Komutanı ve Başsavcı töreni terk etti. Ne diyorsunuz?' şeklindeki sorusu üzerine, "Benim bu konuda bilgim yok. Sizden öğrendim." diye cevap verdi.

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya haberlerin tüm hakları Feza Gazetecilik’e aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazılar sadece Zaman Gazetesi tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.
Bu haberler de ilginizi çekebilir