KAPAT
Haberler / GÜNDEM / Türkiye ile Amerika arasında insansız hava aracı için işbirliği

Türkiye ile Amerika arasında insansız hava aracı için işbirliği

29 Mart 2013, Cuma   16:48

Türkiye ile Amerika Birleşik Devletleri (ABD) arasında insansız hava aracı görevlendirmesine yönelik bir mutabakat muhtırasının imzalandığı bildirildi.

Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, ABD birliklerinin Irak'tan çekilmesi üzerine bölücü terör örgütü PKK ile mücadele kapsamında oluşan istihbarat ihtiyacını karşılamak maksadıyla; ABD ile insansız hava aracı görevlendirmesine yönelik bir Mutabakat Muhtırası imzalandığı ifade edildi.

    Açıklamada, "Bu mutabakat çerçevesinde, ABD'nin silahsız insansız hava araçlarının uçuşları, tamamen Türkiye'nin yönlendirmesi dâhilinde, Irak kuzeyindeki Bölücü Terör Örgütü mensuplarına yönelik olarak yapılmaktadır. Ayrıca İncirlik'te konuşlu olan 4 adet insansız hava aracı, uçuşlarını silahsız olarak yapmaktadır." denildi.

(CİHAN)

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya haberlerin tüm hakları Feza Gazetecilik’e aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazılar sadece Zaman Gazetesi tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.
Bu haberler de ilginizi çekebilir