KAPAT
Haberler / GÜNDEM / Üç dinden temsilciler Halil İbrahim sofrasında buluştu

Üç dinden temsilciler Halil İbrahim sofrasında buluştu

Üç dinden temsilciler Halil İbrahim sofrasında buluştu
ORGANİZASYONUN ANA TEMASI MERHAMET VE BAĞIŞLAMA.
16 Mart 2007, Cuma

Turkish Cultural Center'ın ev sahipliğini yaptığı, 'İbrahim Sofrası' (Abraham's Table) programının ilki 12 Mart'ta gerçekleşti. Farklı dinlerden 40'a yakın insanı bir araya getiren organizasyonun ana teması; 'merhamet ve bağışlama'ydı.

Her ayın ilk salı gününde toplanacak olan grup, her toplantıda farklı temaları konuşacak. Turkish Cultural Center yetkilileri, farklı dinlerden insanları aynı masa etrafında buluşturmayı hedeflediklerini belirtti. Auburn Thelogical Seminary ve Interfaith Dialogue Center'la ortaklaşa düzenlenen aktivitenin ilk konukları; Rabbi Josep Potasnik, Martha Green, Fred Weidmann ve Levent Koç oldu. Rabbi Potasnik yaptığı konuşmada 'teşekkür etmek ve üzgünüm' diyebilmenin önemini vurguladı. Martha Green, İncil'den okuduğu pasajlarla, "Affetmek kendimize saklayacağımız bir kavram değil." derken, Interfaith Dialogue Center Başkanı Dr. Levent Koç ise Allah'ın 99 güzel isminde merhamet ve affediciliğini anlatan isimleri mevcuttur." diye konuştu. Gelecek toplantının konusunun 'tövbe olarak belirlendiği' bildirildi. Mehmet Demirci, New York

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya haberlerin tüm hakları Feza Gazetecilik’e aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazılar sadece Zaman Gazetesi tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.
Bu haberler de ilginizi çekebilir