KAPAT
Haberler / GÜNDEM / Valla Kanyonu'ndaki mahsur kalan dağcılar kurtarıldı

Valla Kanyonu'ndaki mahsur kalan dağcılar kurtarıldı

Valla Kanyonu'ndaki mahsur kalan dağcılar kurtarıldı
20 Ağustos 2012, Pazartesi   13:20

Kastamonu Pınarbaşı ilçesi'nde Valla Kanyonu'nda mahsur kalan dağcılar kurtarıldı.

Bayram için İstanbul'dan Pınarbaşı'ya gelen dağcılardan bir kişi, dün 112 acil ekiplerini arayarak 5 arkadaşıyla birlikte Valla Kanyonu'nda mahsur kaldıklarını bildirmişti.

Kastamonu Vali Yardımcısı Atilla Kantay'ın başkanlığında oluşturulan kriz masasına bağlı ekiplerin,bölgede yapılan arama kurtarma çalışmaları sonucunda kayıp dağcılara ulaşıldı.

Valla Kanyonu girişinde bekleyen ambulanslara bindirilen kazazedeler, sağlık kontrolünden geçirilmek üzere hastaneye sevk edildi.

Hayatını kaybeden 1 dağıcının cesedi aranıyor

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı(AFAD), Kastamonu Pınarbaşı ilçesi'nde Valla Kanyonu'nda mahsur kalanlardan 5 kişinin sağ olarak bulunduğunu hayatını kaybeden bir kişiyi de arama çalışmalarının sürdüğünü bildirdi.

AFAD'tan yapılan yazılı açıklamada, Kastamonu Valla Kanyonu'nda yürüyüş yaparken kaybolan 6 kişinin bulunması amacıyla Başbakanlık AFAD koordinasyonunda, havadan ve karadan başlatılan arama kurtarma faaliyetlerine, Kastamonu AFAD, Kastamonu Jandarma personeli ile Sağlık Bakanlığı UMKE ve JAK ekipleri ve Genelkurmay Başkanlığı'na ait bir arama-kurtarma helikopterinin katıldığı hatırlatıldı.

Açıklamada, arama-kurtarma çalışmaları sonucu, kaybolah 5 kişinin sağ olarak bulunduğu, hayatını kaybeden bir kişiyi de arama çalışmalarının devam ettiği kaydedildi.

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya haberlerin tüm hakları Feza Gazetecilik’e aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazılar sadece Zaman Gazetesi tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.
Bu haberler de ilginizi çekebilir