KAPAT
Haberler / GÜNDEM / 'Yaratık' kabusundan teknoloji acemiliği çıktı

'Yaratık' kabusundan teknoloji acemiliği çıktı

'Yaratık' kabusundan teknoloji acemiliği çıktı
7 Mart 2013, Perşembe

Bitlis'in Ahlat ilçesinde yeni aldıkları cep telefonuyla çekim yapan aile, fotoğraflardan ikisinde tanımlanamayan bir "yaratık" gördü. Günlerdir kabusları olan görüntünün teknoloji acemiliği olduğu ortaya çıkınca aile rahat bir nefes aldı.

SIRRI ORTAYA ÇIKTI

İşin aslının bir teknoloji acemiliği olduğu kısa sürede ortaya çıktı. Yeni aldıkları akıllı telefonlar için hazırlanan bir fotoğraf uygulamasıydı. Uygulamanın özelliği, çekilen fotoğrafın içine bir efektle gerçek olmayan eklemeler yapabiliyor olmasıydı. Bilmeden çektikleri fotoğrafların içinde gördükleri yaratığı gerçek zanneden aile de bu uygulamanın kurbanı oldu. Günlerdir evlerini cinlerin bastığın düşünen aile, gerçeğin ne olduğunu öğrenince rahat bir nefes aldı .

Aile adına bir açıklama yapan Üzeyir Akçelik, ilk kez teknoloji acemiliğine yenik düştükleri için sevindiklerini belirterek, "Haber yapılmasaydı şu an hala gerçeği öğrenememiş olabilirdik" dedi. Akçelik, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Akrabalarım adına açıklama yapmayı ben üstlendim çünkü isimlerini vermek istemediler. Halen de isimlerinin verilmesini istemiyorlar. Bu olay başımıza geldiğinde yeni alınan android sistemli bir cep telefonuyla çekmişler. Daha sonra fotoğrafları bana gönderdiler. Ben de internette araştırma yaptım. Bu fotoğrafta çıkan cisme rastlayamadım. Daha sonra bunu basınla paylaştık. Basınla paylaşmamız bir yönden iyi oldu çünkü gerçekler ortaya çıktı. Rahat bir nefes aldık. Evdeki herkes de rahatlamış oldu. Fotoğrafları görünce hepimiz uzaylı veya başka yaratıklar olabileceğine kanaat getirmiştik. Basında fotoğrafların yer almasıyla gerçekleri öğrendik. Bütün korkularımız sona erdi."

 

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya haberlerin tüm hakları Feza Gazetecilik’e aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazılar sadece Zaman Gazetesi tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.
Bu haberler de ilginizi çekebilir