KAPAT
KAPAT
Haberler / KÜLTÜR / Necatigil Şiir Ödülü Oya Uysal’ın

Necatigil Şiir Ödülü Oya Uysal’ın

Necatigil Şiir Ödülü Oya Uysal’ın
14 Nisan 2013, Pazar

Şair Behçet Necatigil anısına 1980 yılından bu yana ailesi tarafından düzenlenen Necatigil Şiir Ödülü, 2013 yılında ‘Uzak Olan Sendin’ adlı kitabı için oy çokluğuyla Oya Uysal’a verildi.

Doğan Hızlan’ın başkanlığında toplanan Seçiciler Kurulu’nun ödüle ilişkin açıklaması şu şekilde: “Günümüz insanının yalnızlığını ve yabancılaşma duygusunu başarıyla yansıtan, insanın özel sorunlarıyla evrensel sorunları arasında bağlar kurarak işleyen, melodik söyleyiş özellikleriyle ilgi çeken şiirleri nedeniyle bu yılki Behçet Necatigil Şiir Ödülü oy çokluğu ile Oya Uysal’ın Uzak Olan Sendin adlı kitabına verilmiştir.” 2013 yılı Seçiciler Kurulu’nda Cevat Çapan, Refik Durbaş, Turgay Fişekçi, Doğan Hızlan, Mehmet Taner, Tahsin Yücel ve ailenin temsilcisi olarak Ayşe Sarısayın yer aldı. Ödül töreni 16 Nisan Salı günü saat 18.00’de Feriköy’deki Kabataş Erkek Lisesi Eğitim Vakfı’nda yapılacak.

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya haberlerin tüm hakları Feza Gazetecilik’e aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazılar sadece Zaman Gazetesi tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.
Bu haberler de ilginizi çekebilir