KAPAT
Haberler / MAGAZİN / Kadir Mısıroğlu’na Hocaefendi’ye hakaretten ceza

Kadir Mısıroğlu’na Hocaefendi’ye hakaretten ceza

Kadir Mısıroğlu’na Hocaefendi’ye hakaretten ceza
- İSTANBUL
21 Temmuz 2013, Pazar

Yazar Kadir Mısıroğlu’nun yazdığı bir kitapta Fethullah Gülen Hocaefendi’ye hakaret ettiği gerekçesiyle yargılandığı davanın duruşması İstanbul Anadolu 12. Asliye Ceza Mahkemesi’nde yapıldı.

Mısıroğlu’nun basın yoluyla hakaret suçunu işlediğinin sabit olduğuna hükmeden mahkeme, 4 bin lira para cezası verdi. Yaklaşık 600 sayfalık kitabın yarısında Hocaefendi ile ilgili çok sayıda asılsız ve hakaret niteliğinde beyanlara yer veren Mısıroğlu,  duruşmada, “Suçsuzum. Beraatimi talep ediyorum.” dedi. Hocaefendi’nin avukatı Orhan Erdemli ise “Müvekkilim, uzun yıllar Diyanet İşleri Başkanlığı’nda vaiz, imam-hatip, Kur’an kursu öğretmenliği gibi dini hizmetlerde bulunmuş bir din âlimidir. Dini ve ilmi kimliği nedeniyle, kendisine saygı duyulan ve sevilen mümtaz bir şahsiyettir.” şeklinde beyanda bulundu.

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya haberlerin tüm hakları Feza Gazetecilik’e aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazılar sadece Zaman Gazetesi tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.
Bu haberler de ilginizi çekebilir