KAPAT
KAPAT
Haberler / OTOMOBİL / Chevrolet, Avrupa ve Türkiye'den çekiliyor

Chevrolet, Avrupa ve Türkiye'den çekiliyor

Chevrolet, Avrupa ve Türkiye'den çekiliyor
5 Aralık 2013, Perşembe

Dünyanın önde gelen otomobil üreticilerinden General Motors, Chevrolet markasını 2016 yılından itibaren Avrupa'dan çekiyor.

Chevrolet'in 2015 yılı sonunda tamamen çekileceği Avrupa ülkeleri arasında Türkiye'nin de yer aldığı iddia edilirken, markanın Rusya'daki varlığı devam edecek. Bu kararın General Motors'a 700 milyon dolar ile 1 milyar dolar arasında değişebilecek bir maliyetinin olacağı bildirildi.

General Motors CEO'su Dan Akerson ise bu kararlarının ardında, bölgedeki pazar karmaşasını gidermek ve grubun diğer markaları olan Opel ile Vauxhall'ı daha güçlendirme stratejisinin olduğunu vurguladı.

Chevrolet 2012 yılında Avrupa ülkelerinde otomobil ve SUV olmak üzere 195,000 araç sattı. 2013'ün ilk 10 ayında ise bu rakam 137.000 araç oldu.

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya haberlerin tüm hakları Feza Gazetecilik’e aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazılar sadece Zaman Gazetesi tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.
Bu haberler de ilginizi çekebilir