KAPAT

150 maddelik 'Torba Yasa Tasarısı' yarın görüşülecek

HABERLER POLİTİKA
27 Aralık 2010, Pazartesi  14:50

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu, ''Torba Yasa Tasarısı'' olarak bilinen bir dizi yasanın görüşmelerine yarın kaldığı yerden başlayacak.

Torba Yasa Tasarısı kapsamında ''Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu ve Diğer Bazı Kanun ve KHK'larda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı'' yarın TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda ele alınacak.

Torba Tasarı, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer, Devlet Bakanı Hayati Yazıcı'nın, 3 Aralık'ta komisyona sunumlarının ardından, alt komisyona sevk edilmişti. AK Parti Manisa Milletvekili Recai Berber'in başkanlığında oluşturulan alt komisyon, 3 Aralık gününden bu yana çalışmalarını sürdürmüştü.

Alt komisyonda, zaman darlığı nedeniyle birleştirilen teklif ve verilen önergelerle yaklaşık 150 maddenin üzerine çıkan kanun tasarısının yarınki görüşmeleri, alt komisyon raporu üzerinden ele alınaccak.

(CİHAN)

Anahtar Kelime: 31
YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya haberlerin tüm hakları Feza Gazetecilik’e aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazılar sadece Zaman Gazetesi tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.
Bu haberler de ilginizi çekebilir