KAPAT
Haberler / POLİTİKA / Akîl adamlar listesinde onlar da var

Akîl adamlar listesinde onlar da var

Akîl adamlar listesinde onlar da var
2 Nisan 2013, Salı

Terör örgütü PKK’nın sınır dışına çıkması ve silah bırakması sürecinde aktif rol alacak ‘Akil İnsanlar Komisyonu’ için hükümetin yanı sıra BDP de çalışma yürütüyor.

Parti yönetimi, komisyonda görev almasını istediği isimlerden 50 kişilik bir liste oluşturdu. Listede, Yeşilçam’ın unutulmaz ikilisi Kadir İnanır ve Türkan Şoray da var. BDP’nin listesinde yer alan sanat dünyasından diğer isimler ise Sezen Aksu, Hülya Koçyiğit ve Leman Sam. BDP, Nobel ödüllü yazar Orhan Pamuk, Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı Başkan Yardımcısı Cemal Uşşak ve gazeteci Hasan Cemal gibi isimlere de listesinde yer verdi. BDP, hükümete sunulacak listeyi bu hafta içinde yapılması talep edilen İmralı ziyaretinde de Abdullah Öcalan’la paylaşmak istiyor. Hazırlanan listede, Öcalan’ın itiraz etmeyeceği isimlerin sıralandığı belirtiliyor.

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya haberlerin tüm hakları Feza Gazetecilik’e aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazılar sadece Zaman Gazetesi tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.
Bu haberler de ilginizi çekebilir