KAPAT
Haberler / POLİTİKA / Baykal’a kaset komplosu, Başbakan’ın bilgisi dahilinde gerçekleşti

Baykal’a kaset komplosu, Başbakan’ın bilgisi dahilinde gerçekleşti

- İSTANBUL
28 Şubat 2014, Cuma

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Deniz Baykal’a yönelik kaset komplosunun Başbakan Recep Erdoğan’ın bilgisi dahilinde yapıldığını açıkladı.

CNN Türk’te yayınlanan ‘Aykırı Sorular’ programında gazeteci enver aysever’in sorularını cevaplayan Kılıçdaroğlu, “Onun faili, özel yaşamı kontrol eden Recep Tayyip Erdoğan’dır. Onun bilgisi dahilinde gerçekleşen bir olaydır. Bu kadar net söylüyorum. MİT’e ‘Bunun faillerini bulun’ diye talimat verdi. Neden bulunmadı? Siyasetin konusu olmamalıydı. Bugünkü ses kayıtları ise hırsızlık olayını anlatıyor. Oğluyla yaptığı görüşmeyi dinledikten sonra ben artık o kişiye Başbakan lafını etmeyeceğim. Şaibeli bir kişidir. Bu ülkede başbakanlık yapamaz. Aldığı oylar helal değildir. Harama ortak olmuştur.” diye konuştu.

    “Cemaat ile işbirliği içinde misiniz?” şeklindeki soruya ise “Ne oldu 17 Aralık’tan sonra düşman belledi? Bu yolsuzlukları ortaya çıkardı diye. ‘Paralel devlete izin vermeyeceğiz.’ deniliyor. 700 bin liralık saati senin bakanına Reza Zarrab verdi. 4 bakana rüşvet verdi mi? Verdi. Devletin bütün sırlarını bunların Zarrab’a teslim etmediğini kim biliyor. Neden bunu cemaate bağlıyorlar?” şeklinde cevapladı.

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya haberlerin tüm hakları Feza Gazetecilik’e aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazılar sadece Zaman Gazetesi tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.
Bu haberler de ilginizi çekebilir