KAPAT
Haberler / POLİTİKA / Fırat: Benim oyumla çobanın oyu bir mi? diyen teneke kafalıdır

Fırat: Benim oyumla çobanın oyu bir mi? diyen teneke kafalıdır

Fırat: Benim oyumla çobanın oyu bir mi? diyen teneke kafalıdır
31 Mart 2008, Pazartesi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mehmet Fırat, partisi için, "Ayak takımının oyları ile iktidara geldi.

Dağdaki çobanın oyuyla benimki bir mi?" diyen manken Aysun Kayacı'ya sert tepki gösterdi. Bu tür yaklaşım içinde olanlar için 'teneke kafalı, edepsiz' ifadesini kullanan Fırat, "Onlara dua edelim, akıl sağlıklarına kavuşsunlar." dedi.

Fırat, Kimse Yok mu Derneği'nin Adana'da düzenlediği 'Sevgi Gecesi'ne katıldı. Burada bir konuşma yapan Fırat, sözü AK Parti için yapılan eleştirilere getirdi. İsim vermeden manken Kayacı'ya tepki gösterdi: "Kendi oyuyla çobanın oyunun bir olmadığını söyleyen teneke kafalılar, edepsizler var. Bunlar, bizim dedelerimizin şehit olmasıyla bu topraklar üzerinde yaşama imkanına kavuşmuş. Onlara sadece acırım. Bunlar sağlıklı insanlar değil. Onları kınamayın. Dua edelim, akıl sağlıklarına kavuşsunlar." Türkiye'nin, birlik beraberliğe en fazla ihtiyaç duyduğu bir dönemden geçtiğini anlatan Fırat, birilerinin kendi menfaatleri uğruna ülkeyi bölmeye çalıştığını belirtti. Aynı oyunun daha önce denendiğini aktaran Fırat, "Türkiye çok kısa bir süre önce bugün sahiplendiğimiz coğrafyanın 9 katı büyüklüğünde bir imparatorluğun sahibiydi. Birilerinin bugün yapmak istediğini geçmişte yaptılar ve muvaffak oldular." diye konuştu.

Abdullah Özyurt, Adana

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya haberlerin tüm hakları Feza Gazetecilik’e aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazılar sadece Zaman Gazetesi tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.
Bu haberler de ilginizi çekebilir