KAPAT
Haberler / POLİTİKA / Gül'ün objektifinden Hollanda'nın lale bahçesi

Gül'ün objektifinden Hollanda'nın lale bahçesi

Gül'ün objektifinden Hollanda'nın lale bahçesi
22 Nisan 2012, Pazar

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 16-19 Nisan arasında gerçekleştirdiği Hollanda ziyaretiyle ilgili değerlendirmelerini Twitter adresinden paylaştı.

Hem geziden seçtiği hem de bizzat kendi çektiği fotoğrafları takipçilerine sunan Cumhurbaşkanı, "Hafta sonunu, iki gün önce Hollanda'ya yaptığımız devlet ziyaretindeki bazı güzellikleri sizinle paylaşarak değerlendireceğim. Bakalım beğenecek misiniz?" ifadelerini kullandı. Gül, eşi Hayrünnisa Hanım'la birlikte gezdiği lale bahçesini ise 'muhteşem' diye tarif etti ve ekledi: "Dayanamayıp sizin için fotoğraflar çektim."

Twitter adresinde Hollanda izlenimlerini anlatırken, 'herkese iyi hafta sonları' dileyerek söze başlayan Gül, önce Hollanda hava sahasına girdiklerinde kendilerini karşılayan iki F-16'nın fotoğrafını, ardından Kraliçe Beatrix'in de katıldığı ve Dam Meydanı'nda yapılan karşılama töreninin fotoğraflarını paylaştı.

Ziyaret esnasında Gül'ün meydandaki anıta koyduğu çelengi 3 gün boyunca askerler nöbet tutarak korumuş ve bu görüntü Amsterdam'da yaşayanların ve turistlerin de büyük ilgisini çekmişti. Cumhurbaşkanı bu sahne için Twitter'da, "Ben de sarayın penceresinden gördükçe hep gururlandım." diye yazdı. Kraliyet Sarayı'ndaki nişan takma töreninin fotoğraflarını da Twitter hesabına koyan Gül, "Kraliyet ailesinin Türkiye'ye olan sevgilerini yakinen biliyorum. Birçok vesile ile daha önce Türkiye'ye geldiler ve Dışişleri Bakanı iken beraber Kayseri'ye gitmiştik." şeklinde yazdı. Hollanda seyahatinin son günü Amsterdam'da Maastricht'e hızlı trenle geçen Cumhurbaşkanı, Kraliçe Beatrix'in istasyonda kendisini karşılarken sergilediği samimi görüntüyü de paylaştı. Uluslararası çiçek fuarındaki izlenimlerini de anlatan Cumhurbaşkanı, "Bu bizim için önemli. Çünkü 2016 yılında bu fuar Antalya'da yapılacak ve milyonlarca insan gelecek." dedi. 20 yılda yetiştirilen bir sümbül türünün fotoğrafını da paylaşan Gül, "Bu sümbüle, hem İstanbul adını koydum hem de can suyunu verdim. Çiçekçilik deyince, Konya'dan daha küçük olan ve güneşi nadir gören Hollanda'nın akla gelmesi gerçekten çok ilginç. Güneşi, suyu ve toprağı bol olan bizim, bunun üzerinde çok düşünmemiz gerekiyor." diye yazdı.

Keukenhof'da lale bahçesini de anlatan Gül, "Orayı da Hayrünnisa Hanım'la birlikte gezdik. Bahçenin peyzajı gerçekten çok hoştu. Bu muhteşem bahçedeki güzellikler bana fotoğraf çektiğim günleri hatırlattı. " ifadelerini kullandı.

ANKARA ZAMAN

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya haberlerin tüm hakları Feza Gazetecilik’e aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazılar sadece Zaman Gazetesi tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.
Bu haberler de ilginizi çekebilir