KAPAT
Haberler / POLİTİKA / İşte Akşam gazetesi ve SKY 360'ın yeni sahibi

İşte Akşam gazetesi ve SKY 360'ın yeni sahibi

İşte Akşam gazetesi ve SKY 360'ın yeni sahibi
20 Temmuz 2013, Cumartesi

Bazı elektrik dağıtım bölgeleri ve İstanbul’a yeni havalimanı ihalesini birlikte kazanan Kolin-Cengiz-Limak ortaklığı bu kez Akşam Gazetesi, Sky 360 televizyonu ve Alem FM radyosunu satın alıyor.

Zaman’ın edindiği bilgiye göre Çukurova Grubu, medya grubunu Kolin-Limak-Cengiz Ortaklığı’na satmak istediğini Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’na (TMSF) bildirdi. TMSF de bu talebi kabul etti. Satış gerçekleşirse elde edilen hasılat TMSF’nin kasasına girecek ve Çukurova Grubu’nun borcundan düşülecek. Ancak henüz Çukurova Grubu satış sözleşmesini TMSF’ye getirmedi. TMSF, geçtiğimiz mayıs ayında Çukurova’nın borçlarına karşılık Akşam, Sky 360, Alem FM ve Alem dergisine el koymuştu.

    Bu arada dün  Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, hürriyet.com.tr sitesine yaptığı açıklamada, Akşam, Sky 360 ve Alem FM için 60 milyon dolara almak için anlaşmaya vardıklarını söyledi. Özdemir, hürriyet.com.tr sitesine yaptığı açıklamada, Limak olarak uzun süredir medyaya girmek istediklerini, Mehmet Cengiz’den kendilerine böyle bir teklif gelince olumlu yaklaştıklarını söyledi. Tek başına gazetenin ya da bir haber kanalının çok bir şey ifade etmediğini vurgulayan Özdemir, ancak bir gazete-bir haber kanalı olunca daha anlamlı olacağını düşünerek, Akşam, Sky ve Alem FM radyosu ile Alem Dergisi’ni almakta tereddüt etmediklerini söyledi. Akşam, Alem FM ve SKY için biçilen 60 milyon doların düşük bir rakam olduğu iddialarına ise Nihat Özdemir, “Vallahi bana çok pahalı geliyor” cevabını verdi. Özdemir, medya sektöründe de satın aldıkları yayınları en iyi yere getirmeye çalışacaklarını ifade etti.

EKONOMİ SERVİSİ

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya haberlerin tüm hakları Feza Gazetecilik’e aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazılar sadece Zaman Gazetesi tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.
Bu haberler de ilginizi çekebilir

EN ÇOK OKUNANLAR