KAPAT
Haberler / POLİTİKA / MHP'den "Bayrak Mitingi"

Bahçeli, 'vur de vuralım'a cevap vermedi

MHP'den "Bayrak Mitingi"

MHP'den
İZMIR
20 Nisan 2013, Cumartesi

MHP'nin, İzmir'de düzenlediği "Bayrak Mitingi" ilgi gördü.

         miting için çok sayıda kişi, saatler önce ellerinde bayraklarıyla Gündoğdu Meydanı'na geldi. 

         Katılımcıların Türk ve parti bayrakları yanı sıra Azerbaycan ve KKTC bayrakları da taşıdıkları görüldü. 

         Bazı balıkçı teknelerinin de denizden destek verdiği mitingde, Kordonboyu'nda yer alan binalara da Türk bayrakları asıldı. 

         Mitingde, terörle mücadelede izmir'den şehit olanların isimleri okundu, katılımcılar tarafından şehit posterleri tek tek havaya kaldırıldı. 

         Miting öncesi Gündoğdu Meydanı'na gelen İzmir Emniyet Müdürü Ali Bilkay güvenlik önlemlerini denetlerken, eğitimli köpekler miting alanında arama yaptı. Miting öncesi ve sırasında polis helikopteri ve botları devriye gezerken, katılımcılar alana üst araması yapılarak alındı. 

BAHÇELİ KONUŞTU       İzmir'de 'Bayrak' mitinginde konuşan mhp Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 'vur de vuralım' sloganlarına cevap vermedi.

MHP'nin, İzmir'de düzenlediği "Bayrak Mitingi" için çok sayıda kişi, saatler önce ellerinde bayraklarıyla Gündoğdu Meydanı'na geldi. Çeşitli şehirlerden otobüslerle gelen katılımcıların Türk ve parti bayrakları yanı sıra Azerbaycan ve KKTC bayrakları da taşıdıkları görüldü. Bazı balıkçı teknelerinin de denizden destek verdiği mitingde, katılımcılar alana üst araması yapılarak alındı, polis helikopteri devriye attı. MHP'nin, İmralı ile yürütülen çözüm sürecine karşı düzenlediği 'Bayrak' mitinginde konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Öl de ölelim, Vur de vuralım" sloganları atan kalabalığa hitap etti. Atılan sloganlara cevap vermeyen Devlet Bahçeli, "Milli Değerleri Koru ve Yaşat" adı altında açık hava toplantılarının ilkini geçen ay Bursa'da, ikincisini ise "Bayrak Mitingi" temasıyla bugün İzmir'de gerçekleştirildiğini söyledi.

Bahçeli, Türk bayrağının Uluabatlı Hasan'ın fedakarlıklarıyla küffarın burcuna dikildiğini, Çanakkale ve milli mücadele şehitleriyle vatanın üzerine yükseldiğini ifade ederek, ''Bugün bizimle birlikte yükseklerdeki yerini muhafaza edeceksin. Dün Viyana önlerine kadar rehberlik yaptın. Kocatepe'den İzmir'e sel gibi aktın. Bugün de geleceğe kurşun gibi varacaksın. Yemen'de sığınak, Balkanlarda evlad-ı fatihanın varlık ve birlik yolunda nişanesi, Afrika'da itibarımızın payesi oldun. Bu yüzdendir ki sana selam vermeden geçen her zanlıyı hasım bildik sanki, seni çiğnemeye kalkışan her bedbahta nefret duyduk. Sen ki İslamın sancağı, Türklüğün müjdesi oldun. Mazlumlara ümit verdin, zorbaları kahrettin, sevdanla yaktın, hasretinle kavurdun, varlığınla göğsümüzü kabarttın, yokluğunda deliye çevirdin, bil ki bayrağım, senin altında doğduk, senin etrafından toplandık, seninle soluklandık, senin altında da öleceğiz" şeklinde konuştu.

Türk milletini böldürmeyeceklerini söyleyen Bahçeli, "Yahudi cesaret ödülü alman seni Yahudi yapmamıştır. Akdamar Kilisesi'ni onarman seni Ermeni yapmamıştır. Sümela Manastırı'nda ayin yaptırman seni Ortodoks yapmamıştır. Orhun Anıtları'na ve Tonyukuk'a gitmen de seni Türk ve milliyetçi yapmayacaktır" dedi. 

 

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya haberlerin tüm hakları Feza Gazetecilik’e aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazılar sadece Zaman Gazetesi tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.
Bu haberler de ilginizi çekebilir