KAPAT
Haberler / POLİTİKA / Skandal kaset MHP'de iki istifa getirdi

Skandal kaset MHP'de iki istifa getirdi

Skandal kaset MHP'de iki istifa getirdi
27 Nisan 2011, Çarşamba   17:04

İki MHP Genel Başkan Yardımcısının görüntülerinin yer aldığı kaset skandalından sonra Recai Yıldırım ve Metin Çobanoğlu görevlerinden istifa etti.

Her iki isim milletvekili adaylığından da çekildi. İnternete düşen kasette Yıldırım ve Çobanoğlu'nun evli kadınlarla uygunsuz görüntüleri yayınlanmıştı. Görüntülerde Recai Yıldırım'ın sahabeye, seçmenlere, başörtülülere ve alevilere ağır hakaret ettiği görülmüştü.

YIldırım ve Çobanoğlu, görevlerinden istifa ederken parti üyelikleri devam ediyor.

MHP Cuma akşama kadar aday gösterebilecek

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana 1. sıra Milletvekili adayı Recai Yıldırım ile Kırşehir 1. sıra milletvekili adayı Metin Çobanoğlu'nun, milletvekili adaylığından istifası nedeniyle, MHP yarın akşama kadar yerlerine yeni adaylar gösterecek.

YSK kesin aday listelerini 29 Nisan Cuma günü açıklayacağı için, MHP'nin yarın akşam 17.00'ye kadar adaylıktan istifalarla boşalan yerlere yeni adaylar göstermesi gerekiyor.


MHP'DEN İLK TEPKİ OLARAK NE DEMİŞLERDİ?

Devlet Bahçeli'den skandal kasede ilk yorum

MHP genel başkan yardımcılarının sahabeye, seçmene, başörtüsüne ve Alevilere yaptığı inanılmaz hakaretler MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye soruldu. MHP lideri Bahçeli, sorular üzerine "Biz kaset siyasetiyle ilgilenmiyoruz, konuyla ilgili başka da soru sormayın" demekle yetindi.

Şandır'dan kaset yorumu: Yanlış yapan bedelini öder

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Grup Başkanvekili Mehmet Şandır, internette yer alan ve MHP'nin üst düzey yöneticilerine ait olduğu iddia edilen görüntülerin partilerine yönelik bir komplo ve tuzak olduğu belirtti. Söz konusu kişilerin saygın isimler olduğunu ifade eden Şandır, "Ancak yanlış yapan bedelini öder" dedi.

Şandır Mersin Gazeteciler Cemiyetine yaptığı ziyarette basın mensuplarının MHP'li üst düzey iki yöneticiye ait olduğu iddia edilen görüntülerle ilgili sorularını cevaplandırdı.

Her partide yanlış yapanın olabileceğini ve yanlışın cezalandırılabileceğini ifade eden Şandır, görüntülerin servise konulduğu tarihe dikkat çekti.

25 Nisan tarihinin listelerin kesinleştiği tarih olduğunu ifade eden Şandır, "25 Nisan'ın akşamına kadar bu kasetler servise konulmuyor. Saat 18.00'den sonra servise konuluyor. Belli ki bu bir komplodur. Belli ki MHP'ye karşı bir takım çevrelerin güçlerin bir tuzağıdır" diye konuştu.

İsmi geçen insanların saygın ve değerli arkadaşları olduğunu vurgulayan Şandır

şöyle devam etti: "Ama insandır bir yanlış yapmışsa yaptığı yanlışın hem hesabını verir. Eğer gerçekten yanlışta yapmışsa bedelini de öder. Ama bu bedeli MHP'ye ödetmeye hiç kimsenin hakkı yoktur. Hiç kimsenin haddi değildir. MHP arı duru tertemiz bir partidir. Hiçbir yanlışa yer verilmez. Hiçbir yanlışa imkan, zemin, fırsat vermez. Ama bunun bir komplo olduğu açıktır."

Anahtar Kelime: 37
YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya haberlerin tüm hakları Feza Gazetecilik’e aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazılar sadece Zaman Gazetesi tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.
Bu haberler de ilginizi çekebilir

EN ÇOK OKUNANLAR