Haberler / ŞEHİR / 102. Pehlivanköy Panayırı başladı

102. Pehlivanköy Panayırı başladı

17 Eylül 2011, Cumartesi

Kırklareli'nin Pehlivanköy ilçesinde, 102 yıldır düzenlenen "Sonbahar Panayırı ve Tarım Festivali'' törenlerle başladı. Pınarhisar Belediye Başkanı Hüseyin Açıkel'in Atatürk Anıtı'na çelenk sunmasının ardından, Zübeyde Hanım Meydanı'ndaki Pınarhisar Belediyesi önüne geçildi.

Açıkel, burada yaptığı konuşmada, panayırın 102 yıllık bir coşku olduğunu söyledi. Savaş dönemlerinde dahi panayırın sürdürüldüğünü vurgulayan Açıkel, "Tarihi panayırımızda dostluklar gelişiyor. Halkımız birbiriyle yakınlaşıyor, sevgililer buluşuyor. Yaptığımız aktivitelerle halkımız hoşça vakit geçiriyor'' dedi. Konuşmadan sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi Mehteran Takımı ve halk oyunları gösterilerinin ardından, Kaymakam İdris Koç ve Belediye Başkanı Açıkel tarafından festivalin açılış kurdelesi kesildi. Panayırın gezilmesinden sonra 20. Hayvancılık Teşvik Yarışması'nda dereceye girenlere çeşitli armağanlar verildi.

Çeşitli konser ve etkinliklerle sürecek Pehlivanköy 102. Sonbahar Panayırı ve Tarım Festivali, 19 Eylül Pazartesi günü sona erecek.

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya haberlerin tüm hakları Feza Gazetecilik’e aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazılar sadece Zaman Gazetesi tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.
Bu haberler de ilginizi çekebilir