Haberler / ŞEHİR / AK Parti’nin Hakkari belediye başkan adayı Özbek oldu

AK Parti’nin Hakkari belediye başkan adayı Özbek oldu

16 Şubat 2004, Pazartesi

AK Parti(AKP), Hakkari belediye başkan adayını belirledi. AK Parti Genel Merkezi tarafından Hakkari belediye başkan adayı olarak Muttalip Özbek seçildi.

Özbek, 17 yıldır Hakkari Belediyesi’nde çalışıyor; son 8 yılında Hakkari Belediyesi Fen İşleri Müdürü olarak görev yaptı. Özbek, yerel seçimler için görevinden istifa etti.

Diğer aday adayı arkadaşlarının hepsinin de bu görevi yapabilecek insanlar olduğuna dikkat çeken Özbek, “Ama Allah bana nasip etti.” dedi. Belediye başkanı olması durumunda öncelikle belediyede çalışan 401 personele ilk aydan itibaren 2 maaş vereceğini belirten Özbek, “Belediyenin 16 trilyon borcu var ve bu borcun 6 trilyonu personel borcudur. Başkan olmam durumunda ilk hedefim personele 2 maaş ödemek olacaktır.” şeklinde konuştu. Hakkari’nin en büyük sorunlarından biri olan çöp sorununa da değinen Özbek, “Belediye olarak özellikle çöp konusunda özelleştirmeye gideceğiz. Merkezde bir sürü başıboş hayvan çöp olduğu için geziyor. Eğer çöp olmazsa inekler de gezmez.” diye konuştu.

Öte yandan, Hakkari’nin eğitim durumuna da değinen Özbek, “Dışarda okumak isteyen her öğrenciye burs imkanı sağlayacağız. Eğer bilinçli bir toplum yetiştirirsek etrafımızda ne çöp kalır, ne de başıboş gezen inekler.” dedi.

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya haberlerin tüm hakları Feza Gazetecilik’e aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazılar sadece Zaman Gazetesi tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.
Bu haberler de ilginizi çekebilir