Haberler / ŞEHİR / AKP'nin Trabzon belediye başkan aday adayları görücüye çıktı

AKP'nin Trabzon belediye başkan aday adayları görücüye çıktı

19 Ocak 2004, Pazartesi

Trabzon merkez ve ilçe belediyeleri için Adalet ve Kalkınma Partisi’nden(AK Parti) belediye başkan aday adayı olanlar görücüye çıktı.

Yaklaşık 2 bin teşkilat mensubu 32 başkan aday adayı için oy kullandı.

28 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimler öncesi partiler hazırlıklarını sürdürüyor. AK Parti’de de belediye başkanlığı için aday adaylığı müracaatında bulunanlar ilk ciddi sınavlarını verdi. AK Parti belediye başkan aday adaylarının teşkilat yoklaması Yomra Şana mevkiinde bulunan Dünya Ticaret Merkezi’nde(DTM) yapıldı. Trabzon merkez ve 17 ilçede aday adayı olan toplam 32 kişi için 2 bin teşkilat mensubu sandık başına gitti.

Partililer 28 Mart öncesi seçim heyecanını kendi içerisinde yaşarken, tercihlerini de özel olarak kurulan kabinlerde yapıp, oy sandıklarında kullandılar. Başkan adaylarının da hazır bulunduğu oylamaya bayanların da büyük ilgi gösterdiği gözlendi. Teşkilat mensupları listelerde bulunan isimlerden 3 kişiye kadar tercihte bulundu.

Adalet ve Kalkınma Partisi(AK Parti) Trabzon İl Başkanı Ali Rıza Akdeniz, parti olarak adayları belirlemede sadece bir temayül yoklaması yaptıklarını söyledi. Akdeniz, “Teşkilatlarımız Trabzon’un il belediyesi için ve 17 ilçe belediye başkanlıkları için temayül yoklaması yapıyoruz. Buradaki teşkilatlarımızın ne yönde işaret verdiklerini, oylama sonucunda göreceğiz.” dedi.

Oylamayı takip eden başkan adaylarının oldukça heyecanlı olduğu görüldü. Trabzon belediye başkan aday adaylarından Osman Abanoz, adayı belirlemede teşkilat ve halkın görüşlerinin çok önemli olduğunu belirtti. Abanoz açıklamasını şöyle sürdürdü: “Burada çok güzel bir ortam var. AK Parti’nin değerli yöneticileri hiçbir baskı altında kalmadan, kendi hür iradeleri ile tercihlerini yapıyorlar. Demokrasi adına çok güzel bir olay. Bu tür oylamayı sadece AK Parti yapıyor. Bundan sonra halk anketleri de yapılacak. Bu ankette çok önemli. Tüm aday adayı arkadaşlara başarılar diliyorum. Tercihler bizim için saygıdeğerdir. Trabzon için hayırlı olsun.” Abanoz, oylamada kendisini şanslı gördüğünü de dile getirdi.

Trabzon belediye başkan aday adaylarından Arif Korkmaz da seçimin Trabzon için hayırlı olacağını ifade etti. Korkmaz, teşkilat kadroları sorumluluklarını en iyi şekilde yerine getireceğini ve çıkacak olan sonuca herkesin saygılı olmasını diledi.

Oy kullanan partililer de, merkez ve ilçe belediyeleri için en iyi adayın göreve gelmesini istediler.

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya haberlerin tüm hakları Feza Gazetecilik’e aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazılar sadece Zaman Gazetesi tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.
Bu haberler de ilginizi çekebilir