Haberler / ŞEHİR / Anafen'in bursluluk sınavına 47 bin öğrenci girdi

Anafen'in bursluluk sınavına 47 bin öğrenci girdi

7 Mart 2012, Çarşamba

Gaziantep'in köklü eğitim kurumlarından Safa Eğitim Kurumları'ndan Anafen Dershaneleri, il genelinde 4.5.6.7'ci sınıf öğrencileri için bursluluk sınavı yaptı.

Her yıl geleneksel olarak Mart ayının birinci haftasında ve bu yıl da 2-3 Mart tarihlerinde yapılan sınavda izdiham yaşandı. Gelecek yıl Anafen Dershanelerinde eğitim görecek öğrencilerin tespiti ve eğitimden burslu olarak faydalanacak olanların belirlenmesi için yapılan sınava yoğun bir ilgi vardı. Geçen yıl toplamda 35 bin 547 öğrencinin katıldığı Anafen Bursluluk Sınavına bu yıl 47 bin 768 öğrenci müracaat etti. Aynı zamanda Gaziantep'te özel sektörün yaptığı ve katılımı en fazla olan sınav özelliğini taşıması açısından da önemli olan bu organize sonrasında öğrencilere, ders durumunu ifade eden çok ayrıntılı bir karne verilecek. Dershane yetkilileri, kampanyadan faydalanmak için son günün 15 Nisan 2012 Pazartesi günü olduğunu duyurdu.

Anahtar Kelime: 29
YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya haberlerin tüm hakları Feza Gazetecilik’e aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazılar sadece Zaman Gazetesi tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.
Bu haberler de ilginizi çekebilir