Haberler / ŞEHİR / Ayşe Madenci: Oyuncularıma bir yıl daha annelik yapacağım

Ayşe Madenci: Oyuncularıma bir yıl daha annelik yapacağım

Ayşe Madenci: Oyuncularıma bir yıl daha annelik yapacağım
19 Temmuz 2004, Pazartesi

Basketbol 2. Lig’inde Konya’yı temsil edecek olan ve yaşadığı ekonomik sıkıntılar yüzünden kapanma noktasına gelen Konya Gücü Basketbol Takımı’nın bayan başkanı Ayşe Madenci,

mevcut kadro ile başarılı olmalarının imkansız olduğunu belirterek, evlatları gibi sevdiği sporcularını yalnız bırakmamak için göreve devam kararı aldıklarını söyledi.

Altyapı dahil kulüp bünyesinde bulunan çocuklara hem annelik hem de başkanlık yapan Ayşe Madenci, lig başlamadan önce Basketbol Federasyonu’na yatırmaları gereken 20 milyar liralık katılım payının ilk taksidi olan 10 milyar lirayı temin etmelerine rağmen, kadrolarının oldukça zayıf olduğunu söyledi. Sezon sonundan itibaren özellikle Selçuk Üniversitesispor’un lisanslı futbolcularını fazla para vererek transfer ettiğini dile getiren Madenci, “Baskılar bizi artık yıldırıyor. Kadromuzdan çok önemli oyuncularımızı kaybettik. Bu kadro ile çok fazla başarılı olacağıma inanmıyorum, ancak etik olarak doğru olanın direnmek olduğunu düşündüğüm için görevde kalmayı tercih ettim. Bir yıl daha evlatlarım olarak gördüğüm oyuncularıma annelik yapmaya devam edeceğim.” dedi. Kulüp binasında düzenlediği basın toplantısında son bir haftada yaşanan süreci değerlendiren Madenci, üç yıldır gösterdikleri çaba sonucunda Konya Gücü Basketbol Takımı'nı 2. Lig’e kadar çıkarmayı başardıklarını belirterek, Konya halkından ve yetkililerden bir türlü bekledikleri desteği alamadıklarını söyledi. Bölgesel ligde aldıkları takımı mütevazi bütçelerine rağmen 2. Lig’e çıkarmak için adeta çırpındıklarını bildiren Madenci, yönetim kurulu üyeleriyle yaptıkları toplantıda, bu kadar zorluklarla bu noktalara getirdikleri takımı, yalnız bırakarak kapanmaya mahkum etmenin haksız bir davranış olacağına karar verdiklerini bildirdi.

Yardım çağrılarına kulak vererek forma ve malzeme yardımı sözü veren Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’e, Gençlik ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi’ye ve kulübe maddi destekte bulunan Recep Konuk’a teşekkür eden Madenci, sözlerini şöyle sürdürdü: “Konya Gücü Kulüp Başkanı olarak takımı buralara kadar getirmişken ortada bırakmanın, yönetim kuruluma ve bana yakışmayacağı kararını alırken çok zorlandım. 2. Lig’e çıkabilmek, bu mekleketin adını ve çocuklarını Türkiye’nin gurur vesilesi yapabilmek için adeta çırpınarak, çabalayarak Konya adına büyük başarılara imza atmaktan gurur duyuyoruz. Çocuklarımı yalnız bırakmak ve kulübün kapanmasına göz yummak bana yakışmadığı için devam etme kararı aldım. Şimdiye kadar gelen yardımlarla Federasyona yatırmamamız gereken katılım payının 10 milyar liralık ilk taksidini yatırmayı başardık. Ancak hala önümüzü tam olarak göremiyoruz.” Ayşe Madenci, geçtiğimiz hafta içinde yaptığı basın toplantısında, ekonomik zorluklar ve baskılar yüzünden kulübün kapanma noktasına geldiğini açıklamıştı.

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya haberlerin tüm hakları Feza Gazetecilik’e aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazılar sadece Zaman Gazetesi tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.
Bu haberler de ilginizi çekebilir