Haberler / ŞEHİR / Balçova'dan imam hatip Ahmet Yüksel Kur'an okuma yarışmasında Ege'yi temsil edecek

Balçova'dan imam hatip Ahmet Yüksel Kur'an okuma yarışmasında Ege'yi temsil edecek

26 Haziran 2011, Pazar

Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması Manisa'da Sultan Camii'nde gerçekleşti. Kur'an ziyafetinde Ege Bölgesi'nden 10 aday yarışmaya katıldı.

Yarışmanın birincisi İzmir Balçova'dan Yeşil Camii İmam Hatibi Ahmet Yüksel oldu. Ahmet Yüksel 21 Ağustos'ta Türkiye finalinde Ege Bölgesi'ni temsil edecek. 'Okumak, Anlamak ve Yaşamak için' sloganıyla gerçekleştirilen Din Görevlileri Arası Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Bölge Yarışması Sultan Cami'nde gerçekleştirildi. Aydın, Antalya, Isparta, İzmir, Burdur, Denizli, Uşak, Muğla, Afyon, Manisa illerinden katılan yarışmacılar Kur'an-ı Kerim'i daha güzel okumak için birbirleriyle yarıştı. Vatandaşlar Kur'an-ı Kerim ikliminden feyzinden faydalanmak için camiyi doldurdular. Denizli Müftüsü Alaeddin Gürpınar da yarışmayı izledi. Yarışma Hatuniye Camii İmam Hatibi İsmail Cesur'un Kur'an-ı Kerim tilaveti okumasıyla başladı. Manisa Müftülüğü İlahi Korosu birbirinden güzel ilahileri vatandaşlar için okudu.

Yarışmanın seçili kurulu İl Müftüsü Sinan Cihan, Kuran Kursları Müdürü Osman Eken, Eğitim Merkezi eğitmenlerinden Mehmet Demirtaş, İmam Hatip Lisesi öğretmenlerinden Arif Karaca ve Hatuniye Camii İmam Hatibi İsmail Cesur tarafından oluşturuldu.

İl Müftüsü Sinan Cihan, "Yarışmalar ilçelerden başlıyor, il, sonra bölge ve en sonunda Türkiye finaliyle sona eriyor. Bugün burada birinci olan arkadaşımız 21 Ağustos 2011 tarihinde Kırşehir'de yapılacak olan Türkiye finalinde Ege Bölgesi'ni temsil edecektir. Kur'an-ı Kerim'e daha fazla sarılmalıyız." dedi.

Yarışma sonucunda en güzel Kur'an-ı Kerim'i okuyan İzmir Balçova'dan Yeşil Camii İmam Hatibi Ahmet Yüksel 1. olurken, Burdur'dan Başmakçı Köyü Yukarı Camii İmam Hatibi Abdülaziz Kuruoğlu 2. ve Antalya Konyaaltı'dan Arapsuyu Eski Camii İmam Hatibi Yunus Akkulak ise 3. oldu.

Anahtar Kelime: 20
YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya haberlerin tüm hakları Feza Gazetecilik’e aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazılar sadece Zaman Gazetesi tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.
Bu haberler de ilginizi çekebilir