Haberler / ŞEHİR / Dini bilgiler yarışmasının ödülleri sahibini buldu

Dini bilgiler yarışmasının ödülleri sahibini buldu

24 Mayıs 2004, Pazartesi

Hacı Kemal Çipe Camii ve Kuran Kursları İlim ve Hizmet Vakfı tarafından her yıl düzenlenen “10. Temel Dini Bilgiler” yarışması ödül töreni Endüstri Meslek Lisesi salonunda gerçekleştirildi.

Ödül törenine Hatay Valisi Abdulkadir Sarı, Antakya Belediye Başkanı Mehmet Yeloğlu, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Nazmi Bozoğlan ve çok sayıda davetli katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasıyla başlayan tören, Kur’an–ı Kerim’in okunmasıyla devam etti. Vakıf Başkanı Hüseyin Çipe, bu yıl 10.’sunu düzenledikleri yarışmaya 33 okuldan 2 bin 500 öğrencinin katıldığını, yarışmada dereceye giren öğrencilere para ödülünün yanısıra Belediye Başkanı Mehmet Yeloğlu tarafından da birer cumhuriyet altını verildiğini söyledi.

Düzenlenen yarışmada dereceye giren öğrencilerin isimleri ve okulları şöyle: 1– Rıza Dönmez (Esentepe İlköğretim Okulu), 2–Hüseyin Ergüver (Haydar Mursaloğlu İlköğretim Okulu), 3–Kamil Çerçi (Vali Teoman İlköğretim Okulu). Yarışmada birinciye 500 milyon, ikinciye 400 milyon, üçüncüye de 300 milyon lira ödül verildi. Törende ayrıca, Vakıflar Bölge Müdürü Nizamettin Duran, Hatay Valisi Abdulkadir Sarı birer konuşma yaparken, etkinlik piyes, kına geecesi ve vakfa emeği geçen 15 kişiye plaketlerin takdim edilmesi ile sona erdi.

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya haberlerin tüm hakları Feza Gazetecilik’e aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazılar sadece Zaman Gazetesi tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.
Bu haberler de ilginizi çekebilir