Haberler / ŞEHİR / Emine Erdoğan'ın ceket tasarımı Cemile Gül'den

Emine Erdoğan'ın ceket tasarımı Cemile Gül'den

Emine Erdoğan'ın ceket tasarımı Cemile Gül'den
12 Ekim 2006, Perşembe

Kütahya'da yaklaşık 20 yıldır nakış öğretmenliği yapan ve 10 yıldır da nakış yarışmalarında Türkiye birinciliğini kimseye kaptırmayan Cemile Gül, Türkiye'nin First Lady'sini giydiriyor. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın kıyafetlerinin tasarımını yapan modacılardan biri olan Cemile Gül'ün yaptığı çalışmalar bayan Erdoğan'dan başka eşi tarafından da beğeniliyor.

Kütahya'nın eski Osmanlı kıyafetleri bakımından son derece zengin yapısını modern kıyafetlere uygulayan Cemile Gül, adeta bir marka olmuş durumda. Gül, Emine Erdoğan'ın, Başbakan'ın yeğeninin düğününde giydiği ceketle, Antalya Film Festivali'nde giydiği ceketin tasarımını yapmış. Tarihi bir kıyafet olan "Tefebaşı"nın modernize edilmiş şeklinin görenler tarafından da beğenildiğini vurgulayan Gül, kendisini modacı olarak değil, tasarımcı olarak yansıtıyor. Asker emeklisi olan eşinden de destek gören ve kendi ifadesiyle "Kütahya aşığı" olan Cemile Gül, "Anadolu'da yaşayan eğitimli bir kadının neler yapabileceğini ve Türk kadınının geleneğini göstermek amacıyla yaptığım çalışmaların semeresini, 10 yıldır katıldığım nakış yarışmalarında Türkiye birincisi olarak aldım. İşimi severek yapmanın mükafatı olarak da, Başbakan'ın eşine ulaşmak ve Osmanlı motiflerinin uygulandığı kıyafetleri giydirmek benim için büyük bir onur." diyor. Toplam 26 kişi çalıştırdığı Kütahya'daki el sanatları atölyesinde el emeği göz nuru kıyafetler üreten ve yeni tasarımların altına imaza atan Cemile Gül, şimdiye kadar çok sayıda ulusal TV kanalına katılarak Kütahya'nın tanıtımına da katkıda bulundu. Yaptığı çalışmalarla kısa zamanda geniş bir yelpazede ilgi gören Gül, yurtdışında da çok sayıda organizasyonda Türkiye'nin tanıtımı için çaba sarf etti.

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya haberlerin tüm hakları Feza Gazetecilik’e aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazılar sadece Zaman Gazetesi tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.
Bu haberler de ilginizi çekebilir