Haberler / ŞEHİR / Etimesgut Kadın Doğum Hastanesi, mayıs ayında hizmete giriyor

Etimesgut Kadın Doğum Hastanesi, mayıs ayında hizmete giriyor

20 Şubat 2007, Salı

Etimesgut'ta yapımı hızla devam eden Kadın Doğum Hastanesi mayıs ayında hizmete giriyor. Kadın Doğum Hastanesi, özellikle Etimesgut ve Sincan'daki hastaların eksiğini gidermiş olacak.

1995'te temeli atılan hastanenin inşaatı 4 sene sonra çeşitli sebeplerden dolayı durdurulmuştu. Bu süre içinde çürümeye terk edilen hastane, Etimesgut Belediyesi'nin devreye girmesi ile faaliyete geçmek için gün sayıyor. Yap-işlet modeliyle yapılan Etimesgut Kadın Doğum Hastanesi, 15 milyon YTL'ye mal oldu. Etimesgut Belediye Başkanı Serhat Kemal Yılmaz, bölgedeki vatandaşların kendilerine uzak yerlerdeki kadın doğum hastanelerine gittiğini ifade ederek, "Bundan sonra hastalarımız yol derdi çekmeden buradaki hastaneye gidecek" dedi. Geçen yılın şubat ayında yeniden yapımına başlanan hastane, 50 yatak kapasiteli olacak. Hastanede 2 yoğun bakım ünitesi, 4 ameliyathane, yeni doğan ünitesi de yer alacak.

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya haberlerin tüm hakları Feza Gazetecilik’e aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazılar sadece Zaman Gazetesi tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.
Bu haberler de ilginizi çekebilir