Haberler / ŞEHİR / Judocu ailenin çocukları başarıdan başarıya koşuyor

Judocu ailenin çocukları başarıdan başarıya koşuyor

18 Ocak 2012, Çarşamba

Judoda hem Türkiye hem de uluslararası başarılara imza atan karı koca sporcunun 3 çocuğu da minderlerde ter döküyor.

İstanbul'da yaşayan Tacettin ve Hülya Özerler çifti, yıllardır Türk judosuna hizmet ediyor. Türkiye ve uluslararası çapta birçok derecesi bulunan Özerler ailesinin 3 çocuğu da bu spor dalıyla uğraşıyor.

Tacettin Özerler, yıllarca judo yaptıktan sonra Judo Federasyonu Yönetim Kurulu'nda görev alarak spora katkı sundu. Dokuz Türkiye şampiyonluğu bulanan baba Özerler'in uluslarası dereceleri de var. Anne Hülya Özerler'in ise 13 Türkiye şampiyonluğu ve birçok uluslararası dereceleri bulunuyor. Anne Özerler, son 6 yıldır İstanbul Bahçelievler Spor Kulübü'nün antrenörlüğünü yürütüyor.

Ailenin iki çocuğu Galata-saray'ın, diğeri de İstanbul Bahçelievler Spor Kulübü'nde mücadele ediyor. En son Antalya'nın Alanya ilçesinde yapılan Türkiye şampiyonasında Galatasaray'ın sporcuları Halil İbrahim Özerler 81 kiloda birinci olmuştu. Kardeşi Nazlıcan Özerler de 57 kiloda Türkiye ikincisi oldu. 2016'da yapılacak olimpiyatlara hazırlanan kardeşlerden Halil İbrahim Özerler, ailecek Judo'da mücadele verdikleri için başarı büyük olanaklar sağladığını söyledi. Özerler, kendilerine yol gösterdiği için anne ve babasına teşekkür ettiğini söyledi. ALANYA CİHAN

Anahtar Kelime: 19
YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya haberlerin tüm hakları Feza Gazetecilik’e aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazılar sadece Zaman Gazetesi tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.
Bu haberler de ilginizi çekebilir