Haberler / ŞEHİR / Kayserililer, mantılarıyla Esenler meydanına iniyor

Kayserililer, mantılarıyla Esenler meydanına iniyor

Kayserililer, mantılarıyla Esenler meydanına iniyor
8 Haziran 2012, Cuma

Futbol turnuvaları, Ramazan etkinlikleri, konserler ve piknikler derken Tüm Kayserililer Derneği (TÜMKAYDER) yeni bir etkinliğe imza atıyor.

Kayseri ilçe, kasaba ve köylerinden oluşan 23 derneğin desteği ve Esenler Belediyesi'nin de katklarıyla Tüm Kayserililer Derneği, 'Mantı Festivali' için hazırlıklarını tamamladı. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün de davet edildiği etkinliğin onur konukları Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki ve Kayseri Valisi Mevlüt Bilici. Belediye başkanları, ünlü sporcular ve çok sayıda gazetecinin davet edildiği festival 10 Haziran saat 14.00'te başlayacak ve Esenler Dörtyol meydanında yapılacak. Festivali kurumsallaştırmak istediklerini söyleyen TÜMKAYDER Başkanı Fatih Doğan, şu bilgileri verdi: "Tüm hazırlıklarımızı yaptık. Bütün hemşerilerimizi bu etkinliğimize davet ediyoruz. Bu sayede Kayserililere 'Mantı Festivali'ni de kazandıracağız. Daha önce de pek çok etkinlik yaptık ancak Mantı Festivali'nin heyecanı bir başka oluyor. Bu bir ilktir ve hemşerilerimizi meydana davet ediyoruz." Festivale katılanlara 10 bin kişilik mantı ikramının yanı sıra Mehteran bölüğü de konser verecek. Saat 14.00'te başlayacak festival gece 20.00'ye kadar devam edecek.

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya haberlerin tüm hakları Feza Gazetecilik’e aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazılar sadece Zaman Gazetesi tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.
Bu haberler de ilginizi çekebilir