Haberler / ŞEHİR / Kozlu'da kentsel dönüşüm için yıkım

Kozlu'da kentsel dönüşüm için yıkım

29 Ekim 2011, Cumartesi

Zonguldak'ın 30 bin nüfusa sahip Kozlu beldesinde, kentsel dönüşüm için yıkım çalışmalarına başlandı. Kozlu merkezde, belediye hizmet binası ve kent bulvarı projesi kapsamında 25 dükkanın yıkımı tamamlandı.

Belediye ekipleri, yıkım çalışması yaparken, bazı vatandaşlar, binalardaki molozlar arasından hurda demir almaya çalıştı. Kozlu beldesi belediye hizmet binası ve bulvar projesi kapsamında bulunan 32 dükkandan geriye kalan 25 iş yerinin daha yıkımı gerçekleştirildi. Yıkım tamamlanırken, molozlardaki demir ve odunları vatandaşlar topladı. Belde halkının da ilgiyle izlediği yıkımların ardından, Kozlu Belediyesi tarafından yapımı devam eden yeni belediye binası ve çevresinde kentsel dönüşüm ortaya çıktı. Yıkım çalışmalarını izleyen Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş, kenti daha iyi bir görünüme kavuşturmak için yıktıklarını kaydederek, şunları söyledi: "Hizmet binamız ve Kent Bulvarı çalışmalarınmızın son aşamasına geldik. Kozlu'da değişime destek veren esnafımıza ve herkese teşekkür ediyorum. Yakın zamanda tüm çalışmalarımızı tamamlayarak Belediye Hizmet Sarayımıza ve Kent Bulvarımıza kavuşacağız. Daha iyisini yapmak için yıkıyoruz. Aslında Zonguldak'ı tamamen yıkıp yeniden inşa etmek gerekiyor. Biz de Kozlu olarak işte bunu yapıyoruz."

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya haberlerin tüm hakları Feza Gazetecilik’e aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazılar sadece Zaman Gazetesi tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.
Bu haberler de ilginizi çekebilir