Haberler / ŞEHİR / Kütahya, Dumlupınar Fuarı ile hareketlendi

Kütahya, Dumlupınar Fuarı ile hareketlendi

Kütahya, Dumlupınar Fuarı ile hareketlendi
17 Ağustos 2005, Çarşamba

Kütahya’da bölgenin en büyük fuarı olan 31. Dumlupınar El Sanatları ve Ticaret Fuarı, törenle açıldı.

Eskişehir yolu üzerinde Kütahya Kervansarayı’nda 31 Ağustos’a kadar açık kalacak fuara bu yıl otomotiv sektöründen de firmaların katıldığını açıklayan Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça, geçen yıl 300 binin üzerinde vatandaşın ziyaret ettiği fuara bu yıl en az 400 binden fazla ziyaretçi beklediklerini söyledi. Kütahya Kervansarayı yanındaki fuar alanında açılan Dumlupınar Fuarı’nın açılışına Kütahya Valisi Osman Aydın, Eskişehir Valisi Kadir Çalışıcı, milletvekilleri Hasan Fehmi Kinay, Alaettin Güven, Soner Aksoy, Abdullah Erdem Cantimur, Belediye Başkanı Mustafa İça ve daire müdürleri ile çok sayıda vatandaş katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan törende halkoyunları ve mehter takımı gösterileri vatandaşlardan bol alkış aldı.

Milletvekili Soner Aksoy da bu tür fuarların özellikle sanayi sektöründeki gelişmeleri takip etme konusunda son derece önemli olduğuna işaret etti. Aksoy, artık gelenekselleşen Dumlupınar Fuarı’nın bundan sonraki dönemlerde de daha fazla kitlelere hitap edeceğine inandığını vurguladı. Ardından konuşan Vali Osman Aydın ise, Kütahya’nın çok büyük değerlere sahip olmasına rağmen tanıtım eksikliğinin bulunduğunu ve bu tür fuarların tanıtım açısından önemli olduğunu belirtti. Şehir dışından gelen firmaların da her geçen yıl arttığına dikkat çeken Aydın, artık Kütahya’nın kabuğunu kırmaya başladığını söyledi. Fuarın açılış kurdelesini kesen protokol üyeleri fuarı gezerek firma yetkililerinden bilgi aldılar.

Geçen yıl 250 civarında firmanın katıldığı ve 325 bin kişinin ziyaret ettiği fuarda geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yıl da ulusal televizyon kanallarının canlı yayınları, sanatçıların konserleri, tiyatro, şölenler, gösteriler, lunapark ve diğer eğlence merkezleri yer alacak. Eskişehir yolu üzerinde bulunan Kütahya Kervansarayı’nda 17 gün boyunca açık kalacak fuarın bir kaç yıl içerisinde fuar alanının tam olarak tamamlanmasından sonra Türkiye’nin en önemli organizasyonlarından biri olması hedefleniyor.

Gazetemiz Kütahya Temsilciliği de fuarda stand açtı. Kütahya Valisi Osman Aydın, Belediye Başkanı Mustafa İça ve milletvekilleri, gazetemizin standını ziyaret ederek personelimizle sohbet etti. Fuarda tek gazete standını kuran Zaman, daha ilk günde protokolün yanı sıra çok sayıda vatandaştan da büyük ilgi gördü. Bu tür fuarlarda firmaların vatandaşlarla iç içe olduğunu ve kendisini daha iyi tanıtma fırsatı bulduğunu dile getiren Vali Aydın, gazetemiz Kütahya Temsilcisi Ramazan Kara’yı bu girişimden dolayı tebrik etti. Zaman’ın faaliyetlerinden bahseden Kütahya temsilcisimiz Ramazan Kara, “10 ayrı ülkede, 8 ayrı dilde yayın yapan tek Türk gazetesi olan Zaman’ın bu fuarda da tek olmasına karşılık mülki amirlerimizin gösterdiği hassasiyet bizi memnun etti.” dedi.

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya haberlerin tüm hakları Feza Gazetecilik’e aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazılar sadece Zaman Gazetesi tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.
Bu haberler de ilginizi çekebilir