Haberler / ŞEHİR / Ümit Özerol: Adaylık için işaret almak etik değil

Ümit Özerol: Adaylık için işaret almak etik değil

22 Ocak 2004, Perşembe

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ümit Özerol, “Adaylık için partinin ilgili kurullarından ve Sayın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’dan işaret almayı etik ve demokratik bulmuyorum.” dedi.

Özerol, Erdoğan’ın hiçbir adaya işaret verdiğine inanmadığını vurguladı.

Seçim kampanyasını sürdüren AK Parti’nin Büyükşehir aday adaylarından Özerol, kendisinin de diğer 5 aday kadar şanslı olduğunu söyledi. Özerol, “Başkanlık için işaret aldınız mı?” şeklindeki sorumuza şu cevabı verdi: “Genel başkanla bu konuda görüşmedim. Diğer aday adayı arkadaşlarımız da bu görevi yapacak kapasitede. Onlar da bir hedefe kilitlenmiş. Böyle bir şey yapmak, onların emeğine saygısızlık olur.” Özerol, 1994’te Büyükşehir’de Plan Bütçe Komisyonu Başkanı oldu. Bu görevinden dolayı, Büyükşehir’in mali yapısını çok iyi bildiğini söyleyen Özerol, bir süre de İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ) denetçiliği yaptı. 1999’da meclis başkan vekili olan Özerol, “Meclisin siyasi ve sosyal yapısını çok iyi öğrenip uygulama fırsatı buldum.” şeklinde konuştu.

Özerol, ‘Aynı partiden Kartal Belediye Başkanlığı’nı garanti altına almak için Büyükşehir’e aday adayı oldu’ şeklindeki iddiaları yalanladı. Partisinin ‘akılda, hayalde olmayan, liyakatsiz’ birini göreve getirmeyeceğini belirten Özerol, AK Parti’nin bugüne kadarki başarısının en önemli sebebinin işi ehline vermesi olduğunu söyledi. Başkanlık gibi önemli konuların hatırla, gönülle yürümeyeceğini kaydeden Özerol, “AK Parti popülist uygulamalardan hep kaçmıştır.” dedi.

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya haberlerin tüm hakları Feza Gazetecilik’e aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazılar sadece Zaman Gazetesi tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.
Bu haberler de ilginizi çekebilir