Haberler / ŞEHİR / Zile turizmine AB’den hibe kredi

Zile turizmine AB’den hibe kredi

17 Temmuz 2006, Pazartesi

Zile Belediyesi ile Gazi Osman Paşa (GOP) Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksek Okulu’nun ortaklaşa hazırladığı turizm eğitimi amaçlı proje, Avrupa Birliği (AB) tarafından kabul edildi.

Projeye, AB 84 bin Euro hibe kredi verdi. Projenin amacının Zile’de yaşayan ev hanımları ve lise mezunu gençlere turizm eğitimi verilerek, bölgede turizm endüstrisinin ihtiyaç duyduğu nitelikli ara iş gücünü yetiştirmek olduğu belirtildi. Konu ile ilgili olarak Zile Belediye Başkanı Murat Ayvalıoğlu yaptığı açıklamada, “Tarihi kalesi, mimari eserleri ve doğal güzelliklerine rağmen ilçemiz turizmden istediği payı alamıyor. AB den maddi desteğin gelmesi bizi sevindirdi. Bu parayla turizmin ihtiyacı olan nitelikli elemanlar yetiştireceğiz.” ifadelerini kullandı.

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya haberlerin tüm hakları Feza Gazetecilik’e aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazılar sadece Zaman Gazetesi tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.
Bu haberler de ilginizi çekebilir