KAPAT
KAPAT
Haberler / SPOR / TFF'yi eleştiren Galatasaray PFDK'lık oldu

TFF'yi eleştiren Galatasaray PFDK'lık oldu

31 Aralık 2011, Cumartesi

Galatasaray, Futbol Federasyonu ile ilgili kulübün önceki gün resmi internet sitesinden yaptığı açıklamalar nedeniyle Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) 'na sevk edildi.

Aynı şekilde Trabzonspor Başkanı Sadri Şener de medyada yer alan açıklamaları sebebiyle Profesyonel Disiplin Kurulu'na gönderildi. Bu arada federasyonun küme düşme cezasını düzenleyen 58. maddenin değiştirilmesi için Olağanüstü Genel Kurul kararı alması, Galatasaray yönetimini harekete geçirdi. 3 Temmuz başlayan şike soruşturmasında "Bu ateş üfleyerek sönmez", "Değil 17'ye 1, 170'e 1 kalsak da bu işin peşini bırakmayacağız" ve son olarak da "Federasyon karar almakta yetersiz kalıyor" bildirileriyle Türk futbolunun bu süreçten sağlıklı bir şekilde çıkmasını isteyen Sarı-Kırmızılı yönetim, şimdi de TFF'nin 26 Ocak'ta yapacağı Olağanüstü Genel Kurulu'na odaklandı. Genel Kurul'dan "Bir kereliğine küme düşme kaldırılsın" şeklinde bir talimat değişikliği çıkması halinde G.Saray yönetiminin yol haritasını belirlediği öğrenildi. Başkan Yardımcısı Adnan Öztürk'le bu davayı takip edecek olan Sarı-Kırmızılı yönetim, önce Kulüpler Birliği ve ardından da yayın ihalesinden ayrılacak. G.Saray yönetimi, "kişiye veya kuruma özel talimat" değişikliğinin yasalara aykırı olduğu gerekçesiyle önce yurtiçi, ardından da uluslararası mahkemelere başvuracak.

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya haberlerin tüm hakları Feza Gazetecilik’e aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazılar sadece Zaman Gazetesi tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.
Bu haberler de ilginizi çekebilir
Sonraki Haber