KAPAT
KAPAT
Haberler / SPOR / Ünlü sporcuların hayatı tek kitapta toplandı

Ünlü sporcuların hayatı tek kitapta toplandı

30 Aralık 2009, Çarşamba

Türkiye'nin dünyaca ünlü sporcuları ilk kez bir araya geldi. Gazeteci Behram Kılıç'ın imza attığı '70 Milyonda Bir-Türk Sporunun Zirvesindekiler' adlı kitapta sporcuların hayat hikâyelerinin yanında çocukluk fotoğrafları ve bugüne kadar elde ettikleri tüm başarıların dokümanları var.

Spor Bakanı Faruk Özak'ın önsöz yazdığı kitabı okurken şaşıracaksınız. Zira sporcuların çoğu bugünlere kaderin bir cilvesi sonucu gelmiş. Haldun Alagaş karateye başlarken aslında tekvando salonuna gitmek istiyor, Bahri Tanrıkulu çocukken çelimsiz, kuvvet kazansın diye spora gönderiliyor, Mehmet Okur amatör takımda kalecilik yapıyor, sokakta potaya basket atarken fark ediliyor, Semih Saygıner bilardoya 14 yaşından sonra başlıyor, Neslihan Demir voleybolu piknikte dahi oynamıyor, İpek Şenoğlu genç milli basketbol kampına davet ediliyor. Çok gerilerden gelmelerine rağmen çok ileri gidiyorlar. İçlerinde doğru dürüst altyapı eğitimi alan yok. SPOR SERVİSİ

Anahtar Kelime: 16
YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya haberlerin tüm hakları Feza Gazetecilik’e aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazılar sadece Zaman Gazetesi tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.
Bu haberler de ilginizi çekebilir
Sonraki Haber