KAPAT
KAPAT
Haberler / SPOR / Vergi affı yok, yapılandırma olabilir

Vergi affı yok, yapılandırma olabilir

Vergi affı yok, yapılandırma olabilir
- ANKARA
9 Ocak 2013, Çarşamba

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, kulüplerin vergi affı ya da SGK prim borçlarının silinmesine yönelik beklenti içersine girmemeleri gerektiğini, herhangi bir affın söz konusu olmadığını söyledi.

Bu konuda kulüplerden gelen talep doğrultusunda herhangi bir çalışma olmadığını kaydeden Bakan Kılıç, “Belki birilerini üzecek, belki bazılarını sevindirecek ama ben bu çerçeveden bakmıyorum. Gerek SGK prim borçlarının gerekse kulüplerin vergi borçlarının yapılandırılması yönünde bakanlığımıza intikal ettirilen taleplerle ilgili şu aşamada yürütülen bir çalışma yok.” diye konuştu. Kılıç, TFF ve kulüplerin, çıkarılacak olan yeni Kulüpler Yasası’nda futbolun ayrı tutulması yönünde taleplerini ise şöyle değerlendirdi: “Gelecek taleplere kulak veririz. Burada ortak akıl yoluyla bu çalışmanın yürütülmesi bizim için çok önemli. Bizim bir kanuna ihtiyacımız yok. Türkiye’de sporun ve futbolun bir kanuna ihtiyacı var. Türkiye’de sporun özellikle mali disiplin anlamında yeni Kulüpler Yasası’na ihtiyacı var. Biz ortak akla önem veririz, onlardan gelecek sesi de önemseriz. Eğer ki böyle bir ayrıştırma, sağlıklı bir uygulama getirecekse onu da dikkate alırız.” Bakan Kılıç, son olarak Süper Lig’de UEFA kriterlerine uyan çok az sayıda kulübün bulunduğunu, bunların başında da Gençlerbirliği’nin geldiğini sözlerine ekledi.

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya haberlerin tüm hakları Feza Gazetecilik’e aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazılar sadece Zaman Gazetesi tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.
Bu haberler de ilginizi çekebilir