KAPAT
Haberler / SURİYE / Humus'ta insanlık ölüyor

İnsanlar yiyecek bir şey bulamıyor

Humus'ta insanlık ölüyor

Humus'ta insanlık ölüyor
13 Şubat 2014, Perşembe

Suriye'de dram büyüyor. Humus şehrinde yaşanan açlık, Dünya Gıda Programı(WFP) Suriye Direktörü'nün verdiği bilgilere göre, şu sıralar en üst seviyeye çıktı.

WFP Suriye Direktörü Matthew Hollingworth'un CNN International'a telefonla bağlanarak, "Kimse kendi karnını doyuramıyor, çocuklarını ve ailelerini doyuramıyor. İnsanlar, açlıklarını bastırmak için çevreden topladığı yabani otları yemek zorunda kalıyorlar." dedi.

Humus'ta Suriyelilerin çok zor şartlarda hayata tutunduğunu belirten Hollingworth, "Tünellerde yaşıyorlar, evlerin ve alışveriş merkezlerinin bodrumlarında yaşıyorlar. Geri kalan yerler tamamen yıkılmış durumda." şeklinde konuştu.

Yokluğun ve açlığın ilk defa bu denli fazla hissedildiğini söyleyen WFP direktörü, savaşın kasıp kavurduğu yerlere Birleşmiş Milletler'in bazen fırsat bularak yardım götürdüğünü söyledi.

Humus'ta yaşayan birçok insanın bölgeden ayrıldığını vurgulayan Hollingworth, bazı insanların ise ısrarla bölgede kalmak istediğini belirtti. Zor şartlarda yaşayan Humusluların açlıkla mücadele ettiğini ve gelecek yardımları bekledikleri ifade edildi.

 

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya haberlerin tüm hakları Feza Gazetecilik’e aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazılar sadece Zaman Gazetesi tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.
Bu haberler de ilginizi çekebilir
Sonraki Haber