KAPAT
Haberler / TV REHBERİ / Mekke ve Medine’den canlı yayın

Mekke ve Medine’den canlı yayın

Mekke ve Medine’den canlı yayın
9 Temmuz 2013, Salı

Irmak TV’de; Şehir ve Ramazan 15.55’te, Mealli Hatim 17.50’de ekrana gelirken İftar programının başlama saati 19.00 olacak. Kabe’den yapılacak canlı yayınların başlama saati ise 20.50...

Ramazan ayının feyzini, ruhunu ekrana taşımak için birbiriyle yarışan televizyonlar, iftar ve sahur programlarıyla izleyicinin coşkusuna ortak olacak. Pek çok kanal eskiden olduğu gibi Türkiye’deki önemli meydan ve camilerden yayın yaparken, ırmak tv mekke ve medine’den yapacağı canlı yayınlarla Ramazan’a farklı bir derinlik katmayı hedefliyor. Benim Ramazanım, Beyan Sultanı, Kur’an İklimi, Ramazan Notları ve Semavi Nağmeler gibi programların ekrana taşınacağı kanalda Selman Kuzu’nun Mekke ve Medine’den sunduğu canlı İftar-Sahur programı dikkat çekiyor.                 

    İlk on beş günü Medine, sonraki on beş gün Mekke’den yapılacak yayında program iftar ve sahurdan önce başlayacak. Aynı şekilde teravih, teheccüt ve sabah namazları da Kâbe’den canlı olarak ekrana gelecek. Her program için farklı bir mekan seçilirken, yayın esnasında Ahmet Naina, Abdussamed, Rıza Güney, Abdulmuminet Tuhi gibi ünlü hafızlar aşr-ı şerifler yayınlanacak. Kur’an meali, hadisler, Kâbe imamları ve hacılar ile yapılan röportajlar, Fethullah Gülen Hocaefendi’den alıntılar da kanalda yer alacak. Semavi Nağmeler’de dünyaca ünlü Kur’an hatiplerinin hayatları anlatılırken, Şehir ve Ramazan’da yurtdışındaki farklı şehirlerde Ramazan günleri ekrana gelecek. Kanal ayrıca; İmam-ı Rabbani, İmam-ı Gazali, Mahmud Esad Coşan, Mahmud Sami Ramazanoğlu, Mehmet Zahid Kotku, Süleyman Hilmi Tunahan, M. Fethullah Gülen, Şeyh Mahmut Ali el Benna, Şeyh et Türabi, Şeyh Abdulkebir el Hadidi, Şeyh Mustafa İsmail ve Şeyh Mustafa Garbi gibi büyük zatların güzel sözlerini, seslendirmeler eşliğinde izleyicisine sunuyor.

    Çocuklar için de yayın akışında değişikliğe giden Irmak TV’de Beydaba’nın meşhur eseri ‘Kelile ve Dimne’den uyarlanan çizgi film her bölümde farklı hikayeleriyle Ramazan boyunca yayınlanacak. IRMAK TV 19.00

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya haberlerin tüm hakları Feza Gazetecilik’e aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazılar sadece Zaman Gazetesi tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.
Bu haberler de ilginizi çekebilir
Sonraki Haber