KAPAT
Haberler / TV REHBERİ / Sırlar Dünyası’nda iki ibretlik öykü var

Sırlar Dünyası’nda iki ibretlik öykü var

4 Mayıs 2004, Salı

Reha Yeprem’in sunduğu Sırlar Dünyası iki yeni kısa filmle ekrana gelecek.

İlk öykünün konusu şöyle: Cafer amca yaşlı ve hasta bir insandır. Karısı Firdevs ve oğlu Sadettin, ona çok kötü davranmaktadırlar. Günler geçtikçe Cafer amca daha da yaşlanır ve yataktan kalkamaz hale gelir. Altını ıslattığında karısı “Allah senin belanı versin, değiştirmeyeceğim altını.” diyerek hasta adamı günlerce o halde bırakır. Sadettin’in karısı Fatma, Cafer amcaya bakmak ister. Ama Firdevs ve Sadettin buna karşı çıkarlar. Cafer amcanın bu halinden utanırlar. Evlerine gelen misafirler görmesin diye onu ahıra koyarlar. Onlar evde misafirleriyle oturmuş yiyip içerken Cafer amca ahırda çaresiz kıvranmaktadır. Artık tahammülü kalmadığından “Allah’ım sen halimi görüyorsun, nedir çektiğim bunlardan, sen bildiğin gibi yap” diye yakarır.

Sırlar Dünyası’nın ikinci bölümünde ise, Hasan jandarma karakolunda er olarak vatani görevini yapmaktadır. Ailesinin maddi durumu kötüdür. Şoförlüğü olduğu için genelde karakolun yiyecek içecek teminini yapmakta ve özellikle her sabah köye gidip süt getirme vazifelerini yerine getirmektedir. Yine bir sabah köye süt almaya giderken dönüşte yol ortasında bir yılan görür. Sıcaktan bitkin düşmüş yılana süt verir. Tezkeresi yaklaştığı bir zamanda, kasabaya gidip biraz gezmek ister. Tekerlekli sandalyede bir genç kız görür. Yanına yaklaşıp onu kalabalıktan ve tıkandığı yerden düzlüğe çıkarır. Onu evine kadar götürür. Babası çok memnun olmuştur. Birkaç gün sonra bir misafirinin olduğunu söyleyip Hasan’ı çağırırlar. Hasan merakla gittiğinde bir adamın uzaklaştığını görür. Ona bir zarf bırakmıştır. Bir gün sivil saldırı haberi gelir birliğe. Hasan da göreve gidecektir; ama önce gidip süt getirmesi gerekmektedir. Dönüşte yine yılanla karşılaşır, ona sütünü verir; ama yılan bacaklarına dolanıp bir saat boyunca gitmesine izin vermez. Hasan birliğine döndüğünde onu şoke eden bir haberle karşılaşır. Samanyolu / 19.55

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya haberlerin tüm hakları Feza Gazetecilik’e aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazılar sadece Zaman Gazetesi tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.
Bu haberler de ilginizi çekebilir
Sonraki Haber