KAPAT
Haberler / TV REHBERİ / Siyah-Beyaz bir aşk hikâyesi

Siyah-Beyaz bir aşk hikâyesi

Siyah-Beyaz bir aşk hikâyesi
20 Nisan 2013, Cumartesi

1943 yılında Beşiktaş forması giydi...

 144 kez onurla taşıdığı forma ile 44 gol attı. Futbolculuk hayatı boyunca oyundan hiç atılmadı, cezalandırılmadı... Siyah-Beyazlı takıma hayatını adamış, büyük başarılara imza atmış efsane başkan Süleyman Seba’nın hayatı 3 bölümlük belgeselle ekrana geliyor. Rıdvan Akar imzalı “Beşiktaş’ın Dervişi: Süleyman Seba’nın Hikâyesi” adlı belgeselin bu haftaki ilk bölümünde; Seba’nın uzun başkanlık dönemi, 16 yıl boyunca 8 kongreyi nasıl kazandığı ve başkanlığı boyunca Siyah-Beyazlı takıma 21 kupayı hangi ruhla kazandırdığı anlatılıyor. 87 senelik bir ömrün 70 senesini Siyah-Beyazlı renklere veren Seba’nın özel hayatı ise hep merak konusu oldu. Seba’nın titizlikle koruduğu özel hayatı, ailesi ve 40 yıl boyunca hizmet ettiği Milli İstihbarat Teşkilatı’ndaki görevi, belgeselde konuşuluyor.

    Rıdvan Akar’ın 3 senedir üzerinde çalıştığı belgeselde, Süleyman Seba’yla sekiz saatlik bir röportaj yer alıyor. Beşiktaş ve Türk spor tarihi üzerine onlarca kitap kaynak olarak kullanıldı. Yaklaşık 4 bin arşiv fotoğrafının tarandığı belgeselde, 16 saatlik görüntü arşivi ayıklandı. Belgeselde Beşiktaş’a değer katan futbolculardan ezeli dost kulüplerin başkanlarına kadar 100’e yakın isimle söyleşiler gerçekleştirildi. Belgeselin yönetmenliğini Özgül Ören yaptı. Müziklerini Beşiktaş’ın 110. yılı marşını da besteleyen Gökhan Tepe hazırladı. Belgesel DVD ve kitap olarak hazırlandıktan sonra satışa sunulacak. Geliri ise Seba’nın isteği doğrultusunda Kabataşlılar Derneği’ne bırakılacak.

CNN TÜRK 22.00

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya haberlerin tüm hakları Feza Gazetecilik’e aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazılar sadece Zaman Gazetesi tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.
Bu haberler de ilginizi çekebilir
Sonraki Haber